За відкриття ринку землі виступають 85% пайовиків — Краснопольський

22 березня 2016 62 0
Думки аграріїв щодо ведення ринку землі дещо різняться
www.panoramio.comДумки аграріїв щодо ведення ринку землі дещо різняться

Приблизно 85% власників земельних наділів сільгоспземель виступають за право продавати землю на ринкових умовах. Про це на щорічному форумі Агробізнес України заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Ярослав Краснопольський, повідомляє ЛІГА.net.

«У нас думки щодо введення ринку землі дещо розділилися. З одного боку, є позиція пайовиків, 85% яких хочуть мати право продати землю. З іншого — противники відкриття ринку землі», — сказав він.

Чиновник прогнозує, що відкриття ринку землі відбудеться не раніше 2017 року, після реалізації пілотного проекту з продажу землі в декількох регіонах.

Нагадаємо, згідно з програмою дій Кабінету міністрів України на 2016 рік, пропонується відкрити ринок землі в два етапи — з 2017 року почати торгівлю державними землями сільгосппризначення, а з 2019 року дозволити українцям торгувати землею сільгосппризначення.

У листопаді 2015 року Верховна Рада 309 голосами продовжила мораторій на відчуження сільськогосподарських земель до 1 січня 2017 року. При цьому депутати взяли зобов'язання розробити законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення до 1 березня 2016 року.

Виконано за допомогою Disqus

+ 22° ... + 8°

Вітер

1.7м/с

Опади

0мм

Вологість

39%