Україна має великий потенціал у виробництві органіки — Краснопольський

24 березня 2016 61 0
Ярослав Краснопольський, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України
www.oda.te.gov.uaЯрослав Краснопольський, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України

Формування ринку органічних продуктів харчування в Україні відбувається під впливом внутрішніх і зовнішніх чинників. Про це зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Краснопольський під час наради з питань обговорення стратегічних напрямів розвитку аграрного сектору економіки та проблемних питань розвитку регіонів, повідомляє прес-служба Мінагропроду.

За словами першого заступника міністра внутрішні чинники зумовлюють зростання попиту на екологічно-безпечні продукти харчування.

«Наша держава має величезний потенціал зайняти одне з провідних місць серед виробників органічної продукції», — говорить Ярослав Краснопольський.

На його думку, зовнішні чинники викликані динамічним зростанням світового ринку органічної продукції та зацікавленості міжнародної спільноти в Україні, як потенційному виробникові такої продукції.

«Ми зацікавлені у нарощуванні експортного потенціалу органічної продукції, яка не підлягає квотуванню в рамках ЄС», — зазначив перший заступник міністра.

Крім того, він вважає, що органічний напрямок ведення сільського господарства дає можливість подолати негативні явища в екологічному середовищі країни, посилити природоохоронну складову сільськогосподарського виробництва, а також вирішити ряд соціальних проблем.

«Зокрема, створення додаткових робочих місць у сільській місцевості, а також нових перспектив для малих та середніх фермерських господарств, як альтернативи конкуренції з великими корпораціями», — зазначив Ярослав Краснопольський.

Реалізація даного напряму, за його словами, повинна забезпечити в 2020 році зростання частки сільськогосподарських угідь, що сертифіковані до органічних стандартів до 5%.

«Також має відбутися збільшення у три рази кількості сільгосппідприємств, які продукують органічну продукцію та зростання частки органічної продукції до 3%, що відповідає статистичним показникам основних європейських країн, які розвивають цей напрямок сільськогосподарського виробництва», — зазначив перший заступник міністра.

Виконано за допомогою Disqus