В Україні треба розвивати вівчарські кооперативи — експерт

9 квітня 2016 73 0
В Україні потрібно розвивати м’ясне вівчарство
www.kolyba.org.uaВ Україні потрібно розвивати м’ясне вівчарство

В Україні потрібно розвивати м’ясне вівчарство, заявляють експерти ГО Agro.ReformsUA, повідомляє прес-служба відомства.

Оскільки сьогодні це високомаржинальний продукт, споживання якого у наступні 10 років продовжуватиме тенденцію до зростання у світі. Сьогодні в Україні налічується більше 1,3 млн голів кіз та овець у всіх категоріях господарств. За останні 25 років поголів’я овець скоротилось майже у 8 разів. За даними статистики, у 1991 р. поголів’я овець становило майже 8 млн голів.

«Однією з причин занепаду вівчарства в Україні — це відсутність якісного поголів’я м’ясних порід. Другою причиною є малі об’єми виробництва баранини підприємствами, які у свою чергу не можуть забезпечити постійний налагоджений експорт», — пояснює проектний менеджер аграрної реформи Національної ради реформ Олег Проценко.

Україна у 2016 р. отримала річну квоту від ЄС на поставку охолодженої баранини на рівні 1625 т, і яку ще жодного разу за всі роки не починала використовувати.

«Сьогодні технологія вирощування овець в Україні заключається у тому, що в основному забій тварин відбувається у вересні, а у наступні місяці є значний спад у виробництві м’яса, та це лише вершина айсбергу», – зазначає експерт з аграрного та земельного права ГО Agro.ReformsUA Дмитро Сімашко.

На його думку, головна причина — це відсутність постійних потрібних об’ємів баранини для виходу на міжнародні ринки, яке не може забезпечити жодне з існуючих підприємств в Україні, тому чи не єдиним виходом із цієї ситуації є об’єднання виробників у кооперативи чи інші виробничі союзи.

Експерти також додають, що особливістю сучасного світового вівчарства є те, що за останні роки значно зросла питома вага баранини і виручка від виробництва її досягає 90 %, а від реалізації вовни — близько 10 %, тому українським виробникам є стимули для розвитку.

Виконано за допомогою Disqus