Закон про сімейні ферми врятує від розвалу села — Івченко

9 квітня 2016 62 0
Яким двом критеріям повинно відповідати сімейне фермерське господарство?
m.day.kyiv.uaЯким двом критеріям повинно відповідати сімейне фермерське господарство?

Після підписання Президентом законопроекту №1599 сімейне фермерське господарство повинно відповідати двом критеріям, заявив член Аграрного комітету парламенту Вадим Івченко, повідомляє Аgronews.

За його словами, по-перше, у його господарській діяльності обов'язково використовується праця членів сім'ї.

«Чи можна залучити до роботи інших громадян? Так. Але виключно для виконання сезонних і окремих робіт, безпосередньо пов'язаних з діяльністю господарства, і які потребують спеціальних знань чи навичок. Наприклад, сімейне фермерське господарство вирощує трудомістку продукцію — полуницю, малину, і сім'я у сезон не може самостійно зібрати ці ягоди. Вона має право наймати людей з боку, у тому числі, наприклад, старшокласників, щоб вчасно впоратися з цією роботою. Або потрібно запросити фахівця-механізатора для лагодження обладнання», — зазначає він.

По-друге, на його переконання, керівником сімейного господарства обов'язково повинен бути один з членів сім'ї. Тобто, глава сімейного фермерського господарства не може доручати виконання своїх обов'язків людині, яка працює за контрактом.

«Якщо у фермерського господарства не має статусу юридичної особи, воно може працювати на основі діяльності фізичної особи — підприємця та мати статус сімейного фермерського господарства, якщо у його роботі використовується праця членів сім'ї фізичної особи-підприємця (відповідно до статті 3 Сімейного кодексу України)», — зазначив експерт.

Також додав, що у цьому випадку не буде необхідності перереєстрації вже створених фермерських господарств, які відповідають зазначеним вимогам (більше 32 тис. господарств) для отримання такого статусу, або будь-якої перереєстрації, а відповідно і додаткових витрат, як грошей, так і часу.

«В Україні є кілька десятків тисяч господарств, які вже переросли в особисті селянські і цим законопроектом держава підтверджує готовність співпрацювати з ними як з об'єктами аграрного бізнесу. Це може передбачати і фінансову допомогу з бюджету таким господарствам, а вона у нинішніх умовах необхідна більшості таких господарств, а також знищення інституту посередництва, на якому аграрними виробниками губилися значні суми з виробленої продукції. За часів економічної скрути ми повинні підтримати фермерський рух в Україні», — переконаний Вадим Івченко.

Це саме той фундамент, на його думку, який дозволить з новою інтенсивністю розвивати аграрний сектор, створювати на селі робочі місця, розширювати перелік продовольчої продукції, створювати продукцію з доданою вартістю і підвищувати її якість. А сфера, яка дозволить це зробити — тваринництво, овочівництво, садівництво, виноградарство, ягідництво — дуже трудомістка і не дає миттєвої прибутку, і цим не цікава великим агрохолдингам, які заробляють, виключно на вирощуванні зернових культур.

«Вважаю, що прийняття цього законопроекту зменшить тіньову складову бізнесу, збільшить надходження до бюджету країни, дозволить сільським трудівникам нараховувати загальний трудовий стаж, оскільки для всіх не секрет, що знайти роботу у сільській місцевості поки майже неможливо. Не можу на 100% гарантувати, але, все ж, на мою думку, це має трохи пригальмувати вимирання українських сіл. Якщо людина там, де живе зможе працювати і заробляти — це вже стимул не залишати свої родини на роки і не їхати в інші країни на заробітки», — додав він.

Виконано за допомогою Disqus