Громада запобігла внесенню міндобрив на поля поблизу Десни

13 квітня 2016 40 0
На Київщині перестали труїти воду міндобривами
Київська ОДАНа Київщині перестали труїти воду міндобривами

Жителі селища Новосілки у Вишгородському районі (Київська область) спільно з фахівцями ПАТ «АК «Київводоканал» і Держсанепідемслужбою м. Києва, завдяки оперативним і злагодженим діям, запобігли спробі внесенню мінеральних добрив на поля впритул до річки Десна, пише прес-служба Київської облдержадміністрації.

Люди заблокували роботу спецтехніки і не дозволили внести добрива, тож наразі загрози їхнього потрапляння у річкову воду немає.

Читати по темі: Невідомі ведуть сільгоспроботи поблизу Десни і труять воду

«На сьогоднішній день вода, яка подається у міську мережу через Деснянський водозабір, відповідає чинним нормативам і санітарним нормам і є безпечною для споживання», — підкреслив головний інженер департаменту експлуатації водопровідного господарства Київводоканалу Володимир Костюк.

Від зазначив, що у випадку внесення міндобрив на поля, їхні розчинені рештки у вигляді нітритів і нітратів можуть потрапити у річку двома шляхами, які є відтермінованими і водночас непрогнозованими у часі: через ґрунтові води — після сильних злив або внаслідок затоплення територій у період повені. Тож дотримання санітарних охоронних зон Десни вкрай необхідне, щоб зберегти належну якість річкової води.

Виконано за допомогою Disqus