В Україні покращать урожайність за допомогою космосу

13 квітня 2016 43 0
Урожай пшениці в Україні спрогнозують з космосу
lepetykha-rda.gov.uaУрожай пшениці в Україні спрогнозують з космосу

Безпрецедентний проект щодо поліпшення врожайності різних культур за допомогою космічних досліджень сьогодні розробляють в інституті космічних досліджень НААН України, повідомив директор інституту космічних досліджень НААН України Олег Федоров, пише «Репортер».

За його словами, українські вчені проводять свої роботи у рамках масштабного проекту, в якому беруть участь усі європейські країни.

«Він вже запущений, зараз завершується підготовка до досліджень. Ідея його полягає у тому, щоб за результатами моніторингу земної поверхні з космосу створити сучасну карту для всіх країн Європи Наша частина — аграрна. Вона дозволить прогнозувати тенденції впливу клімату на зростання різних культур», — сказав він.

Сьогодні в Інституті космічних досліджень цим займаються два відділи. Українські вчені навчилися обробляти дані західних радіолокаційних апаратів. І добре просуваються у питаннях вивчення земної поверхні, у тому числі і з точки зору отримання врожаю.

«Наприклад, по сходам пшениці, зробивши пару вимірів, можна буде визначити, якою буде її врожайність цього року. Також вирішується питання оцінки продуктивності земель. Наприклад, за допомогою такого моніторингу ми зможемо дослідити, що відбувається в окупованих областях — яка деградація земель там відбувається. На підставі цього можна буде прогнозувати, яку кількість земель під посіви зменшити у майбутньому, а які ділянки, навпаки, використовувати. Сподіваюся, що протягом найближчих років і для наших користувачів, і для Європи ми це зробимо», — додав він.

Виконано за допомогою Disqus