Система державного контролю за охороною земель знищена — думка

15 квітня 2016 63 0
Суттєво і непропорційно зросла орендна плата за землю
zempro.com.uaСуттєво і непропорційно зросла орендна плата за землю

Суттєво і непропорційно зросла орендна плата за землю, вважає народний депутат Олег Кулініч, пише «Економічна правда».

За його словами, мінімальна плата за оренду державних і комунальних земель була підвищена для ріллі у 30 разів, для багаторічних насаджень — у 100 разів. Це по-перше.

«По-друге, крім того, треба врахувати такий податковий мінус для землекористувачів, як індекс інфляції, на який помножилася нормативна грошова оцінка за всіма видами податків, пов'язаних із землею», — зазначив він.

Також додав, що оскільки індекс інфляції за 2015 р. оцінюють 40%, то це означає автоматичне підвищення земельного податку, орендної плати за державну землю. За часів Арсенія Яценюка єдиний податок для аграріїв — ФСП, який згодом став єдиним податком четвертої групи, — було підвищено більш ніж у десять разів.

«По-третє, корупція у земельній сфері нікуди і не ділася. «Невідворотність покарання» — лише абстрактна фраза з Кримінально кодексу за ситуації, коли високопоставлені земельні чиновники, проти яких відкривалися кримінальні провадження, працюють «смотрящими» у тих же областях, допомагають «дерибанити» землю і заносять «наверх» сотні тисяч доларів», — переконаний він.

Також додає, що відсутні контроль та покарання не тільки за порушення земельного законодавства, а й контроль за використанням земель.

«Можна констатувати майже повний розвал системи державного контролю за охороною земель. Державна сільськогосподарська інспекція ліквідована, але досі не визначений орган, який повинен здійснювати зазначені функції», — підсумував Олег Кулініч.

Виконано за допомогою Disqus