Реформи нового уряду в АПК є доволі спірними — експерт

15 квітня 2016 49 0
Аграріям не слід сподіватися на державну підтримку?
kmu.gov.uaАграріям не слід сподіватися на державну підтримку?

Судячи з програми нового Кабміну, аграріям не слід сподіватися на державну підтримку. Таку точку зору висловив економіст Всеволод Степанюк, повідомляють Newsline.

«Взагалі, вся програма уряду носить декларативний характер, це «програма ні про що». Вона повинна містити цифри і конкретні терміни виконання, але цього немає», — сказав він.

При цьому експерт зазначив, що у програмі по проведенню реформ в аграрному секторі містяться вельми спірні положення.

«Сумно, що голова Кабміну (Володимир Гройсман —ред.) Не знає, що у нас у країні — мораторій на продаж земель сільгосппризначення. Як можна коментувати намір передавати землю у порядку аукціону, як не намір порушити Конституцію?», — підкреслив він.

Новообраний прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у разі прийняття програми уряду обіцяв прискорити економічний розвиток та продовжити курс реформ. Про це йшлося у програмі діяльності Кабміну. Зокрема, у рамках реформи сільського господарства пропонувалося ввести передачу землі державної і комунальної власності виключно у порядку аукціону, а також залучення інвестицій у розвиток аграрного сектора, застосування різних форм державної підтримки, у тому числі фермерських господарств. Також аграріям обіцяли спростити систему оподаткування, пільгове кредитування, сприяння експорту товарів с/г виробництва.

Виконано за допомогою Disqus