Зареєстровано законопроект, що подолає корупцію на ринку зерна

18 квітня 2016 85 0
Новий законопроект поборе корупцію на ринку зерна та врятує ДПЗКУ від банкрутства?
Latifundist.comНовий законопроект поборе корупцію на ринку зерна та врятує ДПЗКУ від банкрутства?

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №4454 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії корупції на ринку зерна».

Згідно з пояснювальною запискою, необхідність прийняття цього законопроекту викликана системними зловживаннями з боку тих суб'єктів ринку зерна, частка держави у статутному капіталі яких становить понад 50%.

«Це вже стало причиною завдання державі багатомільярдних збитків та в подальшому може призвести, у тому числі, до банкрутства Державної продовольчо­зернової корпорації України», — зазначається у документі. Посилаючись на інформацію Мінагрополітики, автори законопроекту стверджують, що тільки впродовж останніх декількох років збитки від зловживань у державних компаніях склали понад 9 млрд грн.

Для протидії корупції у цій галузі народні депутати, зокрема, пропонують зобов’язати суб’єктів ринку зерна із часткою держави понад 50% купувати зерно та продукти його переробки на території України лише у сільськогосподарських товаровиробників, що не дозволить відмивати державні кошти на корупційних схемах за участі посередників.

Крім того, пропонується зобов’язати таких суб’єктів укладати договори купівлі­продажу зерна та продуктів його переробки на відкритих аукціонах, що дозволить уникнути махінацій із купівлею в одного учасника чи завчасним підбором групи підставних учасників торгів.

Автори законопроекту також виступають за заборону державним суб’єктам здійснювати експортно­імпортні операції з зерном та продуктами його переробки за участю резидентів офшорних зон і хочуть зобов’язати державних суб’єктів регулярно звітувати про операції та послуги, які ними купуються чи надаються.

Виконано за допомогою Disqus

+ 13° ... + 7°

Вітер

0.9м/с

Опади

4.31мм

Вологість

78%