Депутати проголосували «за» земельну децентралізацію

19 квітня 2016 153 0
ВРУ проголосувала за законопроект №4355
dill.mediaВРУ проголосувала за законопроект №4355

Сьогодні Верховна Рада України підтримала законопроект №4355 від 31.03.2016 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель», повідомляє Аgropolit.com.

За документ проголосували 251 депутата.

Законопроектом передбачається:

  1. Встановлення порядку передачі земель державної власності за межами населених пунктів у комунальну власність об’єднаних територіальних громад.

  2. Передати сільським, селищним, міським радам повноваження з розпорядження землями державної власності за межами населених пунктів в якості делегованих повноважень (крім земель оборони, земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення на об’єктах природно-заповідного фонду загальнодержавного значення та інших, які мають важливе значення для держави).

  3. Надати повноваження із здійснення державного контролю за використанням та охороною земель:

  • центральному органу, який реалізує державну політику у сфері земельних відносин,

  • виконавчим органам сільських, селищних, міських рад (у частині контролю за виконанням вимог щодо використання земельних ділянок за цільовим призначенням; дотримання строків своєчасного повернення тимчасово зайнятих земельних ділянок та обов'язкового виконання заходів щодо приведення їх у стан, придатний для використання за призначенням; вжиття відповідно до закону заходів щодо повернення самовільно зайнятих земельних ділянок їх власникам або користувачам).

Виконано за допомогою Disqus

+ 13° ... + 7°

Вітер

0.9м/с

Опади

4.31мм

Вологість

78%