У роботі Держпродспоживслужби існує ризик корупції — Лапа

20 квітня 2016 85 0
Володимир Лапа, голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів
МінагропродВолодимир Лапа, голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

Через невелику зарплату існує ризик корупційної складової у роботі Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

«Зараз ведеться робота над тим, щоб не допустити цього. Працюємо, щоб забезпечити прозоре регулювання, налагодити внутрішній контроль і комунікацію з силовими органами для забезпечення невідворотності покарання винних. Ну і, звичайно ж, плануємо мотивувати співробітників через надбавки і преміювання», — наголосив голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа.

Він підкреслив, що відповідно до нової редакції Закону «Про держслужбу» преміювання не повинно перевищувати 30% зарплати. Буде максимально автоматизована система перевірок і зменшено суб'єктивізм інспекторів. За основними видами продукції, які виробляються в Україні, будуть затверджені чек-листи з переліком обов'язкових для перевірки показників.

Ще один крок — забезпечення відеофіксації процесу перевірки.

«Звертатимемося до міжнародних донорських інституцій за допомогою для забезпечення Служби необхідним обладнанням. Як показує практика Нацполіції — це дуже правильний підхід. Ми зацікавлені у максимальній об'єктивності і новому іміджі Служби. Розуміємо, що якщо не зробимо цього за рік-півтора, то потім буде набагато складніше доводити і здійснювати реформу», — підкреслив голова Держпродспоживслужби.

Володимир Лапа уточнив, що нині у переговорах з донорами напрацьований список із 18 позицій, починаючи з тренінгів, атестації, підвищення кваліфікації персоналу, проведення аудитів і закінчуючи переобладнанням лабораторної мережі з їх акредитацією. Уже відбулися зустрічі з представниками ЄС, Посольства США, різних донорських проектів, які працюють в Україні, деяких країн-донорів.

«У рамках проектів ЄС запланували проведення тренінгів, отримали підтримку експертів з кадрового та фінансового менеджменту. Це держзакупівлі, підключення до системи «Прозоро», поліпшення культури використання бюджетних грошей — у попередні роки з цим були великі проблеми. Сьогодні 30-40% позицій з інституційного розвитку ми вже закриваємо за рахунок донорів. Домовилися, що найближчим часом донори вивчать наше бачення і визначаться, хто і в якому напрямку зможе допомогти», — заявив голова Держпродспоживслужби.

Виконано за допомогою Disqus