Заморозки у західних областях не зашкодять плодовим деревам і зерновим — Адаменко

26 квітня 2016 108 0
Зниження температури на Заході України не позначиться на плодових деревах
decor-garden.com.uaЗниження температури на Заході України не позначиться на плодових деревах

Зниження температури повітря, яке прогнозується 26 квітня на Заході України, не позначиться на плодових деревах, але може вплинути на городину, яка вже зійшла, заявила у коментарі «УНН» начальник департаменту агрометеорології Гідрометцентру Тетяна Адаменко.

«Від дощів і мокрого снігу Захід звільняється, але температура залишається дуже низькою — 1-6 тепла, можливо, при проясненнях — до 11 тепла. Заморозки прогнозуються на ґрунті. У повітрі їх не повинно бути. Але все буде залежати від хмарності. Якщо буде хмарно, то у повітрі не буде заморозків, якщо сильне прояснення — то можливо слабкий «мінус» ймовірний», — зазначила Тетяна Адаменко.

За словами експерта, заморозки на ґрунті для плодових дерев, які зараз масово цвітуть, не є шкідливими.

«Для плодових у фазі цвітіння дуже небезпечно, якби температура повітря знижувалася до мінус 1-2 градусів. За сьогоднішнім прогнозом, такого не повинно бути», — зазначила вона.

Тетяна Адаменко наголосила, що зниження температури повітря на Заході України не повинно негативно вплинути на плодові дерева, бо не очікується заморозків у повітрі.

«Хоча ймовірні заморозки на поверхні ґрунту можуть бути шкідливими для розсади, сходів картоплі й іншої городини, яка зійшла», — додала вона.

Однак заморозки на поверхні ґрунту, уточнила вона, абсолютно не є шкідливими для сходів зернових культур, а саме пшениці, ячменю.

Виконано за допомогою Disqus