Україні потрібна «сімейність» фермерського бізнесу — Ярмак

27 квітня 2016 101 0
«Сімейність» та спадковість аграрного та фермерського бізнесу — це величезна перевага країн
zhiznrajona.ru«Сімейність» та спадковість аграрного та фермерського бізнесу — це величезна перевага країн

«Сімейність» та спадковість аграрного та фермерського бізнесу — це величезна перевага країн, де фермерство існує вже багато поколінь, про це в інтерв'ю «Українським новинам» сказав економіст інвестиційного департаменту продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

За його словами, у нас, на жаль, ця культура була зруйнована під час радянської окупації, тому зараз ми зовсім не обов’язково повинні відкочуватися на 100-200 років назад, і розвиватися звідти.

«Я можу сказати, що підприємства, на яких власник є одночасно і управлінцем, і весь час проводить у господарстві, як правило, є значно більш ефективними, ніж корпоративні підприємства, де власник ніколи не буває у господарстві, або буває дуже рідко», — сказав він.

Також, на його думку, з точки зору ефективної організації виробничих процесів, реально ефективними та конкурентними можуть бути господарства або від 500-700 корів і більше з найманими працівниками та застосуванням найсучасніших технологій, або господарства, де працює лише одна родина, і де є не менше 40 корів.

«При цьому, за умови наявності капіталу для інвестицій, наприклад, у роботизоване доїння, одна сім’я може впоратися навіть з господарством у 150 голів та більше. Це вже ефективний бізнес, але це дуже важкий стиль життя для родини – фактично без вихідних», — додав Андрій Ярмак.

Виконано за допомогою Disqus