Відсутність продажу землі загрожує аграріям «вильотом» з ринку — експерт

27 квітня 2016 97 0
Відсутність ринку землі є інституційною проблемою вітчизняної агросфери?
uainfo.orgВідсутність ринку землі є інституційною проблемою вітчизняної агросфери?

Відсутність ринку землі є інституційною проблемою вітчизняної агросфери, заявив керуючий партнер юридичної фірми «ОМР» Микола Орлов, повідомляє Аgronews.ua.

«В агросфері ми маємо інституційну проблему, яка називається — відсутність ринку землі. На жаль, вона породжує рейдерство, корупцію і тому подібне. І ми знову ж можемо себе заспокоювати тим, що завтра настане великий комунізм і всі, у тому числі і бідні селяни, почнуть заробляти з землі при тому, що, згідно з останніми статистичними даними, приблизно 30% громадян, що володіють землею готові її продати. Зараз вони фактично продати її не можуть. Тобто ми можемо це класифікувати як стан напівкріпацтва», — зазначив експерт.

При цьому, за словами Миколи Орлова, на фоні відсутності в Україні ринку землі, відбувається її перерозподіл.

«Це виражається у тому, що у нас вводять польові групи, які перепідписують договори оренди землі, вони перекуповують майнові паї, у нас ходять групи, які намагаються затиснути підприємство між кредиторською та дебіторською заборгованістю. Тобто людей вимагають продати свій бізнес за нижчою ціною», — пояснив експерт.

За словами Миколи Орлова, якщо бізнес у найближчий час не буде працювати далі над системними змінами, «то тоді йому доведеться працювати відповідно до загальних правил гри».

«Тобто якщо Ваші конкуренти дають хабарі і при цьому не платять податки, а ви будете платити податки і не давати хабарі, то ви станете у чергу на виліт з ринку», — пояснив Микола Орлов.

Виконано за допомогою Disqus