Ринок землі повинен функціонувати лише за виконання трьох умов — Козаченко

28 квітня 2016 47 0
Леонід Козаченко, народний депутат України президент Української аграрної конфедерації
Latifundist.comЛеонід Козаченко, народний депутат України президент Української аграрної конфедерації

Створення повноцінного ринку землі залишається проблемним питанням, заявив народний депутат України, президент Української аграрної конфедерації (УАК) Леонід Козаченко, повідомляє прес-служба Української аграрної конфедерації.

«Під час останнього обговорення у стінах парламенту була висловлена альтернатива продажу землі — ідея емфітевзису (право володіння і користування чужою землею з обов'язком вносити орендну плату на користь власника)», — сказав він.

За його словами, розглядається можливість встановлення тривалих термінів таких договорів, наприклад, до 50 років. Але слід розглянути ідею зняття мораторію на продаж сільгоспземель, однак при виконанні ряду умов:

  • обмежити максимальну площу на одну фізичну особу;

  • ввести 10-річний мораторій на купівлю земель іноземцями;

  • надавати перевагу на покупку землі тим, хто живе на відповідній території.

«Україна може збільшити обсяг зернових культур у два рази, при цьому поставляючи до 80% на зовнішні ринки. Попереду АПК чекає маса викликів, у тому числі пов'язаних із законодавством. Отже, юристи, які супроводжують агробізнес, будуть затребувані. Оскільки АПК є «глобальною галуззю», то у українських виробників нерідко виникають проблеми за кордоном — наприклад, на Близькому Сході і в Індокитаї. Згадуючи свій досвід роботи у бізнесі, він звернув увагу на брак кваліфікованих юристів, готових вирішувати суперечки в інших юрисдикціях», — сказав він.

Також експерт оприлюднив кроки, що вживаються владою з дерегуляції, але їх ефективність іноді викликає сумніви. Так, прийняті закони відрізняються неузгодженістю («новий спецрежим з ПДВ все заплутав»), а створення Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів тривало близько півтора року. Він закликав юристів активніше працювати з окремими політиками і брати участь у розробці реформаторських законопроектів. Народний депутат визнає, що не всі реформи мали позитивні наслідки — наприклад, оновлення держорганів за рахунок кадрів без потрібного досвіду.

«Реформи потрібно робити, але, не ламаючи все», — підсумував він.

Виконано за допомогою Disqus