Основні тенденції молочного ринку України — Ярмак

28 квітня 2016 76 0
В Україні простежуватиметься три основні тенденції молочного ринку України у 2016 р.
sdelanounas.ruВ Україні простежуватиметься три основні тенденції молочного ринку України у 2016 р.

В Україні простежуватиметься три основні тенденції молочного ринку України у 2016 р. Про це в інтерв'ю «Українським новинам» сказав економіст інвестиційного департаменту продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

За його словами, основна тенденція – це зменшення обсягів експорту. У 2015 р. Україна мала можливість експортувати сир та інші молокопродукти до Росії та до окупованої території Криму, з певними проблемами, не завжди напряму, але експорт був, і досить суттєвий. У 2016 р. такої можливості немає. Більше того, заблоковано транзит до Казахстану та інших країн Центральної Азії, які теж є досить важливими ринками збуту. Отже, фактично, можна говорити про повну втрату ринку СНД, на який до 2014 р. припадало понад 90% експорту.

«Я думаю, що саме цей фактор позитивно вплинув на керівництво молочних компаній, які почали більш активно займатися пошуком нових ринків збуту. Однак робити це потрібно було ще 2-3, і навіть більше років тому. А зараз швидко замінити ринки СНД дуже складно, адже потрібно змінити продуктову лінійку, знайти кваліфікований персонал, ресурси для експортного фінансування тощо», — сказав він.

Друга тенденція – це низькі запаси на підприємствах-переробниках. Якщо на початку 2015 р. багато підприємств взимку мали суттєві запаси сухого молока та масла, то у 2016 р. вони ввійшли з мабуть рекордно низькими запасами.

«Третя тенденція – це подальше зниження світових цін на молокопродукти, не зважаючи на те, що більшість аналітиків вважала, що далі їм від рівня 2015 р. падати взагалі нікуди», — зазначив Андрій Ярмак.

Також додав, що однак ЄС продовжував демонструвати високі темпи зростання виробництва, Китай залишався відносно пасивним на ринку, а Нова Зеландія мала вдосталь опадів, що позитивно впливало на кормову базу, і не дозволяло швидше зменшити обсяги виробництва. Отже, все це разом продовжувало тиснути на ціни.

Виконано за допомогою Disqus