У ВРУ зареєстровано три нових аграрних законопроекти

29 квітня 2016 44 0
Новий Уряд зареєстрував нові аграрні законопроекти
МінагропродНовий Уряд зареєстрував нові аграрні законопроекти

У Верховній Раді України зареєстровано аграрних законопроекти, пише прес-служба Української аграрної конфедерації (УАК).

Перший — проект закону №4531 від 27 квітня 2016 р. «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності Гарантійного фонду виконання зобов'язань за складськими документами на зерно», який є яскравим зразком дерегуляційної політики нового Кабміну.

Сутність законопроекту зводиться до простого скасування вищезгаданого фонду як такого, який не відповідає сучасним реаліям та очікуванням функціонування ринку зерна. На думку авторів, такий крок сприятиме подальшому функціонуванню ринку зерна, розвитку сталих відносин між його суб’єктами та зменшенню навантаження на бізнес в частині надмірного регулювання.

Продовжує намічений курс проект закону №4532 від 27 квітня 2016 р. «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України щодо державного регулювання виробництва і реалізації цукру». Законопроект пропонує відмінити два документи — закон України «Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру» (як такого, що не виконав поставлених завдань та не відповідає поточним ринковим умовам) та Закону України «Про внесення зміни до статті 5 Закону України «Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції» (яким передбачена норма щодо обов’язкових мінімальних цін на реалізацію цукрових буряків для виробництва цукру квоти «А» і цукру квоти «А»). Автори законопроекту наголошують, що нинішні регуляторні інструменти, які використовує держава на ринку цукру, несуть швидше адміністративний, ніж економічний характер. На їхню думку, прийняття законопроекту №4532 надасть можливість зберегти потенціал бурякоцукрової галузі та забезпечити її подальший розвиток на ринкових засадах.

Закриває «аграрну трійку » проект закону №4536 від 27 квітня 2016 р. «Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» щодо деяких об'єктів сільськогосподарської та транспортної галузей». Законопроектом пропонується виключити 391 об’єкт сільськогосподарської та транспортної галузей з переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації. Прийняття законопроекту дозволить, знявши зайві обмеження щодо використання майна відповідних підприємств, підвищити ефективність їх управління, а також запровадити механізм захисту від позаприватизаційного їх відчуження, у разі зняття заборони на приватизацію підприємств, зокрема таких, що знаходяться на різних стадіях банкрутства.

Виконано за допомогою Disqus