Землі ДП «Конярство України» треба розпаювати між працівниками — думка

11 травня 2016 73 0
Що робити з ДП «Конярство України»?
gazeta.dt.uaЩо робити з ДП «Конярство України»?

Землі державних підприємств Національної академії аграрних наук (НААН), філій ДП «Конярство України», перш за все, повинні бути розпайовані між їх працівниками, про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook написав народний депутат України Олег Кулініч.

Читати по темі: Працівники ДП «Конярство України» просять допомоги у парламенту – лист

«Вважаю, що Кабмін і Верховна Рада мають спільно напрацювати конструктивну позицію, яка дозволить зберегти конярство як галузь і поголів’я коней при приватизації, а також залишити необхідні площі для прикладних наукових потреб Академії наук», — зазначив він.

Читати по темі: ФДМУ відреагувала на прохання працівників ДП «Конярство України»

Також додав, що дуже важливо, щоб до цього процесу залучались представники профільного Аграрного комітету у ВРУ, особливо якщо подібні проблеми є у них в області або на мажоритарному окрузі. Також потрібно створити резервний фонд земель, адже місцева влада зараз фактично не має вільних ділянок для забезпечення соціальних потреб і воїнів АТО, і соціальних працівників, і інших категорій.

«На жаль, в останні роки «Дібрівський кінний завод» поступово занепадає — зменшується і штат співробітників, і поголів’я коней, а частину землі за договором про спільний обробіток було передано агропідприємству «Деметра». Але за таким договором оренда приносить копійки, це лише, так сказати, щоб земля не гуляла. До речі, подібна ситуація не тільки у Дібрівці, по інших підприємствах ДП «Конярство України» вона схожа: більшість земель передані невідомо кому. А загалом землі ДП «Конярство України» становлять понад 40 тис. га», — повідомив Олег Кулініч.

Також додав, що при цьому працівники «Дібрівського кінного заводу» і пенсіонери господарства роками не можуть отримати земельні паї, хоч землі заводу, як вже було сказано, передані в обробіток іншому підприємству.

Виконано за допомогою Disqus