Урожай черешні на Запоріжчині зменшиться на половину

24 травня 2016 108 0
Черешні цього літа буде на половину менше, ніж торік
supercook.ruЧерешні цього літа буде на половину менше, ніж торік

Мелітопольська дослідна станція садівництва імені М.Ф. Сидоренка ІС НААН та ДП ДГ «Мелітопольське» дають невтішний прогноз потенційної урожайності черешні у цьому сезоні, пише прес-служба Запорізької облдержадміністрації.

Так, значні пошкодження генеративних бруньок черешні внаслідок негативних погодних умов зимового періоду 2015-2016 рр., заморозків у березні — від мінус 0,50С до мінус 7,50С, у квітні — до мінус 0,50С, а також несприятливі погодні умови під час цвітіння дерев (роси, опади, висока відносна вологість повітря) зумовили дуже низький рівень очікуваної урожайності більшості промислових сортів усіх строків достигання.

«Потенційний урожай плодів черешні сортів Крупноплідна, Анонс, Мелітопольська чорна, за прогнозами не перевищить у середньому 10-15 ц/га. Водночас, ряд сортів, таких як Талісман, Валерій Чкалов, Франц Іосиф та інші відзначені майже повною відсутністю урожайності», — сказано у повідомленні.

Також додається, що у середньому по сортах рівень урожайності насаджень черешні у цьому році не перевищить 50% від показників 2015 р. і відповідає категорії «нижче середньобагаторічного».

«Крім того, значна кількість опадів у першій половині травня (51,3 мм), що вже перевищила середньобагаторічну місячну норму, зумовила значне розтріскування плодів черешні ранніх строків достигання та значний прояв грибкових захворювань (плодової гнилі). Це, у свою чергу, призведе до додаткових втрат урожаю плодів та зниження його якості», — зазначається у повідомленні.

Виконано за допомогою Disqus