Голова сільради з Миколаївщини вимагав 175 тис. грн хабара за землю

17 червня 2016 24 0
Випадки вимагання головами сільрад хабаря за землю почастішали
Національна поліція УкраїниВипадки вимагання головами сільрад хабаря за землю почастішали

У Миколаєві поліцейські затримали голову сільради, який вимагав від громадян 175 тис. грн хабаря за вирішення питання з посадовими особами обласного управління Держгеокадастру щодо виділення у власність земельних ділянок, пише прес-служба Національної поліції.

Посадовця та його дружину затримано під час одержання частини — 60 тис. грн — неправомірної вигоди.

Миколаївською місцевою прокуратурою відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу України.

«Громадяни, від яких посадовець вимагав хабара, відповідно до чинного законодавства мають право на отримання 2 га землі з розрахунку на одну особу, тобто загалом 14 га. Для оформлення відповідних документів їх представник звернувся до голови сільської ради. У свою чергу 32-річний посадовець за сприяння у вирішенні цього питання з посадовцями обласного управління Держгеокадастру почав вимагати 175 тис. грн неправомірної вигоди», — зазначаться у повідомленні.

Вирішується питання про затримання осіб у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. За свій вчинок подружжю може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3-х до 8-ми років з конфіскацією майна, підсумовується у повідомленні.

Виконано за допомогою Disqus