Фермерів хочуть «зачистити» під створення ринку землі — думка

20 червня 2016 165 0
Фермерів знищують під відкриття ринку землі?
detikukuruzy.ruФермерів знищують під відкриття ринку землі?

За останні два роки податкове навантаження для сільгоспвиробників на 1 га землі в обробітку зросло у 41 раз, заявив голова Переяслав-Хмельницької районної організації Аграрної партії України Юрій Павлушко, пише прес-служба Київської обласної партійної організації Аграрної партії України.

За його словами, з 1 січня уряд хоче повністю позбавити агровиробників спецрежиму ПДВ і перевести їх на загальну систему оподаткування.

«При цьому, аграріїв позбавляють останньої системної підтримки. Тваринництво не виживе взагалі. У тих, хто займається рослинництвом, не буде оборотних коштів. Кредитування у нас практично нема. Або ж вартість позик космічна. Українських сільгоспвиробників просто доводять до банкрутства», — зазначив він.

За його словами, складається враження, що українських сільгоспвиробників хочуть зовсім «зачистити» під створення ринку землі. І забрати землі, на яких вони господарюють. Адже у разі відкриття ринку землі українські виробники нічого придбати не зможуть.

«У Європі сьогодні вартість 1 га землі сільськогосподарського призначення коштує $20-30 тис. Навіть якщо ціни в Україні будуть дещо нижчими, ми землю купити не зможемо. З такою політикою у нас взагалі не буде грошей. Відповідно, її скуплять або міжнародні корпорації, або ж з десяток українських магнатів, які уже зараз прибирають до своїх рук землі, штучно завищуючи ціни оренди», — підсумував він.

Виконано за допомогою Disqus