На Вінниччині провели моніторинг пасовищ у рамках проекту ЄС

12 липня 2016 51 0
Пасовища у Томашпільському районі готові до випасу корів
Томашпільська районна радаПасовища у Томашпільському районі готові до випасу корів

На Вінниччині було проведено моніторинг стану громадських пасовищ у рамках проекту «Розвиток можливостей кооперативу для захисту правових та економічних інтересів представників особистих селянських господарств та покращення асортименту молочної продукції соціальної сфери Томашпільського району», що фінансується Європейським Союзом та впроваджується Томашпільською районною радою, пише прес-служба Томашпільської районної ради.

Захід проведено у 4 селах району: Антонівці, Пеньківці, Пилипах-Борівських та Рожнятівці.

«Метою моніторингу було проаналізувати стан громадських пасовищ, якість травостою, необхідність проведення першого чи другого укосу, хімічної обробки. Забезпечити подальше формування високопродуктивних пасовищ», — сказано у повідомленні.

З моменту останнього моніторингу, що був проведений у травні цього року, сформувався достатній травостій на всіх громадських пасовищах. Дощова погода сприяла росту та укоріненню трави. У селі Пилипах-Борівських вже було проведено перший укіс, проте трава підросла знову і вже запланований другий укіс. Після чого жителі села зможуть розпочати випас худоби. Перший укіс також було здійснено на частині пасовищ у селах Антонівка та Рожнятівка.

«Дощова погода сприяла не лише росту трави, а й бур’янів. З метою збереження якості травостою у с. Антонівка та с. Рожнятівка необхідно провести скошування та видалення бур’янів із решти території пасовищ, після чого трава матиме більше сили та зможе достатньо укорінитись. Ми плануємо, що за тиждень після скошування на цих пасовищах необхідно буде здійснювати випас» — повідомив завідувач відділу польових кормових культур, сіножатей і пасовищ Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН України Юрій Векленко.

Координатор проекту Наталія Гижко зазначила, що минулий рік був дуже посушливим.

«І ми не змогли засіяти траву. Цей рік навпаки дощовий і на колишній дернині, крім наших трав рясно зійшли і бур’яни, для яких раніше були несприятливі умови. Ми хвилювались, що вони переможуть наші сходи, але у Пилипах–Борівських ми побачили ідеальні пасовища, які готові дати другий укіс, багатий на вітаміни. У селі Пеньківка пасовища схожі на лікарський аптечний збір чи букет польових квітів. Дуже чітко різниться за якістю та станом інша частина пасовища, на якій не проводились роботи. Ще в липні поліпшені та підживлені пасовища є зеленими та поживними, а це свідчить про те, що ефективне використання громадських пасовищ підвищує їх якість та період використання, підвищує продуктивність корів та доходи їх власників», — сказала вона.

За результатами моніторингу було вирішено провести другий укіс в селі Пилипах –Борівських, перший укіс в селах Антонівка та Рожнятівка та розпочати випас худоби. В тих громадах де буде здійснено перший укіс необхідно дати можливість підрости траві і вже за тиждень на цих площах розпочати випас.

Довідково:

Проект ЄС «Розвиток можливостей кооперативу для захисту правових і економічних інтересів особистих селянських господарств, а також розширення асортименту молочної продукції для соціальної сфери Томашпільського району» розпочав свою діяльність 12 вересня 2014 р. Термін реалізації проекту становить 30 місяців, а сума фінансування проекту складає більше як €477 тис. у рамках Програми ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні», з яких 90% коштів виділяє Європейський Союз, 10 % — Томашпільська районна рада у співпраці з міжнародною ГО «Регіональний центр транскордонного співробітництва «Єврорегіон Дністер».

Виконано за допомогою Disqus

+ 26° ... + 20°

Вітер

2.4м/с

Опади

5.1мм

Вологість

76%