Український молочний індекс упав на 13%

18 липня 2016 22 0
УМІ вперше виявився нижчим за відповідний показник минулого року
volynnews.comУМІ вперше виявився нижчим за відповідний показник минулого року

Український молочний індекс (УМІ) за підсумками червня 2016 р. знизився ще на 13% і вперше виявився нижчим за відповідний показник минулого року, повідомляє ФАО та ЄБРР.

Це сталося завдяки значному подорожчанню ціни кормового міксу, яке, у свою чергу, було викликано зростанням цін на олійні шроти і кукурудзу. Крім того, у червні знизились середні ціни на молоко – хоча і несуттєво, на 1% для молока першого ґатунку.

«Баланс попиту та пропозиції молока в цьому році не передбачає значного зростання попиту, при тому що експорт йде дуже повільно і згідно з прогнозами може знизитись у порівнянні з попереднім роком більш ніж вдвічі. За таких обставин немає передумов до збільшення УМІ протягом найближчих місяців за рахунок зростання ціни на молоко. Навпаки, можливе його подальше зниження у випадку продовження подорожчання кормів», — сказано у повідомленні.

Тим часом ціновий індекс світової молочної індустрії FAO у червні зріс на 7,7% завдяки подорожчанню всіх основних молочних продуктів, які входять до індексу. Аналітики FAO пояснюють таку ситуацію невизначеністю перспектив нового сезону в Океанії і сповільненням зростання виробництва в ЄС у квітні. FAO відзначає, що збільшення цін, хоча і було суттєвим, насправді є лише відновленням з низьких рівнів попередніх трьох місяців. У порівнянні з червнем минулого року молочний ціновий індекс є нижчим на 14%.

Виконано за допомогою Disqus

+ 25° ... + 19°

Вітер

2.4м/с

Опади

5.1мм

Вологість

62%