В Україні буде вироблено 1,7 млн т цукру

20 липня 2016 68 0
Ситуація на ринку цукру стабільна
economics.unian.uaСитуація на ринку цукру стабільна

Україна у стані повністю забезпечити внутрішній ринок цукру на наступний сезон. Про це свідчать дані Мінагропроду щодо прогнозів виробництва на 2016/2017 МР. Зокрема, за даними відомства буде вироблено близько 1,7 млн т цукру, що є достатнім для забезпечення внутрішнього попиту, пише прес-служба Мінагропроду.

Протягом останніх років фіксується тенденція до щорічного зниження споживання цукру населенням, а також скорочення запиту на цукор зі сторони суміжних галузей харчової промисловості.

«З урахуванням початкових запасів та обсягів зовнішньої торгівлі, у тому числі і у рамках домовленостей з ЄС, пропозиція внутрішнього ринку за нашими прогнозами, складе близько 2,05 млн т, при потребі внутрішнього ринку на рівні 1,6 млн т», — зазначив директор департаменту продовольства Мінагропроду Микола Мороз.

Він також додав, що вказані фактори, разом із достатніми обсягами перехідних залишків свідчать про стабільну ситуацію на ринку цукру.

«Достатня наявність цукру на внутрішньому ринку підтверджується і стабільною ціновою ситуацією. Згідно з офіційними даними Держстату, протягом листопада 2015 р.–червня 2016 р. оптово-відпускні ціни виробників та роздрібні ціни на цукор знизились на 9,2% та 11,8% відповідно», — сказано у повідомленні.

Також додається, що реалізація цукру ДСБУ «Аграрний фонд», яка здійснювалася протягом січня-квітня цього року не мала значного впливу на внутрішній ринок, оскільки збут цукру був призначений виключно для промислової переробки та не міг бути реалізований у роздрібній торгівлі. Крім того, реалізовані обсяги цукру становили 5,8% внутрішнього споживання цукру за період.

«Ключовим фактором, який вплинув на рівень ціни цукру в Україні, за припущенням спеціалістів Мінагропроду, могло стати зниження попиту на цукор зі сторони переробних підприємств та населення», — підсумовується у повідомленні.

Виконано за допомогою Disqus

+ 31° ... + 17°

Вітер

1.1м/с

Опади

0мм

Вологість

78%