Стан посівів кукурудзи кращий торішнього

2 серпня 2016 98 0
Скорочення ґрунтової вологи не загрожує українській кукурудзі
pixabay.comСкорочення ґрунтової вологи не загрожує українській кукурудзі

Не дивлячись на високі температури, вміст вологи у ґрунті в основних регіонах, залишається близьким до норми, а стан посівів кукурудзи кращий торішнього, повідомляє «УкрАгроКонсалт».

При цьому у південних регіонах запаси продуктивної вологи під кукурудзою на зрошенні у метровому шарі ґрунту вже недостатні — 65-74 мм. При високих температурах повітря і на поверхні ґрунту, а також низькій вологості повітря, відбувалося інтенсивне випаровування вологи, а сухі вітри сприяли виникненню суховіїв. Запаси вологи з ґрунту швидко губилися, що, у свою чергу, призвело до початку ґрунтової посухи по всіх верствах.

У кукурудзи відзначається початок молочної стиглості, місцями триває цвітіння качана. Висота рослин становить 201-247 см. У середньому на одній рослині налічувалося 2 качана. При цьому їх стан оцінюється також як хороший.

На минулому тижні температура на поверхні ґрунту у денні години підвищувалася до 41-62° С. Короткочасні дощі пройшли лише у східних і північних регіонах, їх кількість була незначною, від 5 мм до 16,6 мм, від декадної норми — 21-23 мм. Такі агрометеорологічні умови були несприятливими для зростання і розвитку пізніх культур.

Виконано за допомогою Disqus

+ 29° ... + 19°

Вітер

2.7м/с

Опади

0мм

Вологість

70%