Урожай рису на Херсонщині буде рекордним

2 серпня 2016 109 0
Аграрії і науковці поставили амбітну мету: збільшити врожайність рису ще на 30%
kak-varit-ris.ruАграрії і науковці поставили амбітну мету: збільшити врожайність рису ще на 30%

Цьогоріч на Херсонщині очікують рекордних врожаїв рису через сприятливі погодні умови, пише прес-служба Національної академії наук України (НААН).

У регіоні засіяно близько 7 тис. га рису, з них 1,5 тис. га — посіви Інституту рису НААН України, розташованого на Скадовщині.

«З часу окупації Криму, коли втрачено десь близько 50% рисових чеків, регіон став рисовим лідером в Україні. Зараз є тенденція до вирощування рису на крапельному зрошенні. Це не вимагає таких великих витрат для будівництва сис­тем рисових, але фактично дає змогу вирощувати культуру всюди, де посушливий клімат, — повідомив завідувач відділу селекції Інституту рису Дмитро Шпак.

Також додається, що завдяки Херсонщині Україна посідає 22-е місце у рейтингу країн-виробників рису.

«З огляду на те, що всього таких 118, виходить, ми — серед основних його виробників! А на кілька наступних років науковці разом з аграріями поставили амбітну мету: збільшити врожайність рису ще на 30%. І тоді Україні вистачить власного врожаю білого злаку, а рис, дорогий і менш якісний, не знадобилося б завозити з-за кордону», — зазначається у повідомленні.

На Херсонщині розташований єдиний в Україні Інститут рису. Щороку на селекційному майданчику закладу, згідно з державними програмами, виводять все нові сорти рису, здебільшого, через потребу кліматичної адаптації культури. Іншими словами, науковці створюють скоростиглі види, врожай з яких можна збирати вже в середині вересня, а ще — менш боязкі до різкого перепаду температур, що для наших країв стає нормою. Наразі в Україні більш ходові 9 сортів рису, які вивели скадовські науковці. Всього ж за час існування інституту, себто з 1963 року, виведено майже півсотні видів рису.

Виконано за допомогою Disqus

+ 31° ... + 19°

Вітер

2.5м/с

Опади

0мм

Вологість

61%