Зареєстровано 4 спалахи захворювання на АЧС

3 серпня 2016 41 0
В Україні зареєстровано чотири спалахи захворювання на АЧС
pixabay.comВ Україні зареєстровано чотири спалахи захворювання на АЧС

За останній період в Україні зареєстровано чотири спалахи захворювання на африканську чуму свиней (АЧС): три в Одеській і один у Чернігівській областях, пише прес-служба Держпродспоживслужби.

Так, за повідомлення головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області зафіксовано спалах АЧС у с. Осички Савранського району Одеської області. У цьому населеному пункті сформована група із вилучення свиней за участю представників Державної служби України з надзвичайних ситуацій, райдержадміністрації та фахівців ветеринарної медицини.

«У с. Шляхове Балтського району Одеської області через спалах АЧС вилучено та знищено 24 голови свиней. З метою координації дій із локалізації та ліквідації спалаху АЧС 2 серпня проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Балтській райдержадміністрації», — сказано у повідомленні.

Крім того, через спалах АЧС вилучено та знищено 97 голів свиней у ФО Варбанець В.В. (територія Барановської сільської ради Іванівського району Одеської області). 2 серпня відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Іванівській райдержадміністрації щодо вжиття заходів із локалізації та ліквідації захворювання у вказаній території.

«У свою чергу за оперативною інформацією головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, у зв’язку з встановленням випадку АЧС станом на 2 серпня відбулося засідання Державної протиепізоотичної комісії при Ічнянській райдержадміністрації, на якому затверджено План заходів щодо профілактики, недопущення, поширення та ліквідації захворювання африканською чумою свиней в приватному секторі с. Бакаївка Ічнянського району Чернігівської області. На місці працюють оперативні групи з вилучення свинопоголів’я та м’ясопродуктів з господарств громадян. Вилучено 3 голови свиней загальною вагою 400 кг», — йдеться у повідомленні.

Також додається, що з метою локалізації та ліквідації захворювання у всіх зазначених неблагополучних пунктах функціонують стаціонарні карантинно-міліцейські пости за участю фахівців Національної поліції (Національної гвардії) та ветеринарних спеціалістів. У зонах спостереження та нагляду ведеться моніторинг фізіологічного стану тварин, а на карантинних постах проводиться дезінфекція автотранспорту. Торгівля живими свинями, м’ясом із них та іншими продуктами на місцевих базарах заборонена. Серед населення продовжується роз’яснювальна робота.

Виконано за допомогою Disqus

+ 29° ... + 19°

Вітер

2.7м/с

Опади

0мм

Вологість

70%