На Харківщині самовільно захоплено 5 тис. га землі

8 серпня 2016 110 0
У 14 районах Харківщини виявили 46 фактів самовільного зайняття земель
shutterstock.comУ 14 районах Харківщини виявили 46 фактів самовільного зайняття земель

Органи прокуратури області у 14 районах Харківщини виявили 46 фактів самовільного зайняття земель держрезерву та запасу загальною площею майже 5 тис. га, за якими розпочато кримінальні провадження за ч.1 ст. 197-1 КК України, пише прес-служба прокуратури Харківської області.

Як повідомив прокурор відділу прокуратури області Микола Дементьєв, ці землі незаконно засіяні соняшником (понад 2 тис. га), кукурудзою (майже 1 тис. га), пшеницею (майже 0,5 га) та іншими сільгоспкультурами.

«На момент виявлення правопорушень та внесення даних до Єдиного реєстру досудових розслідувань власники посівів були невідомі. Під час розслідування вони також не знайшлися. У зв’язку з цим органи прокуратури ініціювали перед фіскальними службами питання щодо стягнення врожаю у дохід держави та територіальних громад, як безхазяйного майна. Однак нерідко після приїзду комбайнів для збору безхазяйних посівів власники знаходилися відразу», — повідомив він.

Також додається, що якщо під час досудового розслідування буде встановлено, що недобросовісні фермери завдали державі шкоду у розмірі понад 69 тис. грн, то вони понесуть кримінальну відповідальність, якщо менше – адміністративну. Проте в обох випадках вони повинні відшкодувати збитки.

«Наразі за рахунок безхазяйних урожаїв мають поповнитися бюджети Андріївської сільради Кегичівського району та місцевих територіальних громад Харківського району», — підсумовується у повідомленні.

Виконано за допомогою Disqus