Ринок оренди зітре гарантії права власності на землю — експерт

10 серпня 2016 80 0
Ринок оренди землі працювати не буде?
randomwallpapers.netРинок оренди землі працювати не буде?

Ринок оренди землі, запропонований міністром аграрної політики та продовольства України Тарасом Кутовим, працювати не буде, вважає партнер правничої фірми «Софія» Олександр Поліводський, пише Аgropolit.com.

За його словами, можливий ризик для власників землі полягає у тому, що вони не будуть знати, що права на оренду їхньої землі продають третім особам. У зв'язку з цим виникне багато колізій, які породжуватимуть питання: від кого власник має право вимагати орендну плату? Чи повинен власник знати, що право оренди на його землю перепродано?

«В умовах корумпованої судової системи і відсутності її реформ, автоматично виникає ще один ризик – немає гарантії права власності. Деякі особи намагатимуться уникнути сплати оренди, виконання інших обов’язків щодо землі, зокрема щодо охорони, шляхом передачі прав посередництва і перепродажу, братимуть кредити у банках під заставу оренди і не повертати їх, оскільки це не власник землі тощо», — зазначив експерт.

Нагадаємо, що зараз з’являються ситуації, коли клієнти часто «кидають» банки у кредитних справах. Уявіть, що зробить недосконалий орендний ринок і чи не призведе це до чергового «банкопаду»?

Навіть якщо припустити запровадження цієї ідеї, то виникає ще одне питання – чи може право продажу оренди бути предметом застави у банку?

«Юридично виписати це можливо, але чи погодяться банки брати такі застави? Адже банківські установи погодяться лише тоді, коли бачитимуть фінансову перспективу, якої тут немає. Адже якщо позичальник візьме кредит і не поверне його, то треба шукати нового орендаря, який має заплатити за право оренди», — повідомив Олександр Поліводський.

Виконано за допомогою Disqus