Чеський досвід допоможе молочній галузі Закарпаття

30 серпня 2016 119 0
Чеський досвід дасть потужний імпульс для розвитку молочної галузі на Закарпатті
rbc.uaЧеський досвід дасть потужний імпульс для розвитку молочної галузі на Закарпатті

Чеський досвід дасть потужний імпульс для розвитку молочної галузі на Закарпатті, повідомив голова Закарпатської облради Михайло Рівіс, пише прес-служба Закарпатської облдержадміністрації.

У рамках візиту до чеської Височини Михайло Рівіс разом з обласними депутатами відвідали цехи потужного молокозаводу «Моравія Лакто», що розташований у м. Їглава і який є флагманом Чехії. Тут їм продемонстрували сучасні технологічні процеси виробництва молочних продуктів з використанням високопродуктивних потокових технологічних ліній.

«Закарпатські депутати мали змогу побачити, як відбувається процес виготовлення молочних консервів, продуктів із знежиреного молока, кисломолочних: йогурти, кефір, сметана та різних видів сиру», — сказано у повідомленні.

Як наголошували чеські партнери, у сільському господарстві високогірні райони краю Височина є винятково сприятливими для виробництва тваринництва та молока. У цьому регіоні сконцентровано багато ферм, де чехи розводять та утримують велику кількість рогатої худоби. Господар заводу повідомив закарпатським гостям, що купує до 300 тис. л молока щодня для подальшої його переробки на різні продукти.

«Гостям з України розповіли, що на переробку надходить молоко від здорових тварин із фермерських господарств, які благополучні до інфекційних захворювань і відповідно до правил чеського законодавства ветеринарної медицини, якість якого відповідає вимогам європейських стандартів. Бактеріальне забруднення й інгібуючі речовини визначають фахівці заводу. У разі виявлення невідповідністі вимогам стандарту у молоці в день його аналізу, повертають тому господарству, де зафіксоване бактеріальне забруднення», — йдеться у повідомленні.

Також додається, що у результаті це фермерство несе фінансові збитки. При здійсненні обробки молока його очищають на відцентрових очисниках, нормалізують за вмістом жиру, пастеризують, охолоджують і розливають у фляги або розфасовують у тару.

«На одному з цехів встановлене потужне обладнання, де пастеризується до 30 тис. л молока за 1 год. Тисячі тон молока тут зберігають у величезних молочних резервуарах, — зазначається у повідомленні.

Вироблений на механізованій лінії кисломолочний сир не м’який і не розсипчастий. На лінії впроваджені комплексна механізація і автоматизація технологічного процесу, автоматизований контроль і регулювання температури, контроль згустку і готового кисломолочного сиру.

Обласний обранець Василь Губаль, який має свою ферму на Хустщині, пересвідчився у тому, що у чеській сироварінні особливі вимоги до якості молока. Із знежиреного молока тут виробляють нежирні види молока, дієтичні кисломолочні продукти, різні сирні вироби, напої тощо.

«Закарпаття теж має хороші умови для розвитку фермерських господарств та розведення великої рогатої худоби, побудови нових молокозаводів, але існує проблема з якістю молочної продукції на споживчому ринку. У нас не має такого жосткого контролю за всім цим процесом. Тому цей досвід ми повинні взяти за взірець, що дасть потужний імпульс для розвитку молочної галузі», — додав Михайло Рівіс.

Виконано за допомогою Disqus

+ 21° ... + 17°

Вітер

2.5м/с

Опади

0мм

Вологість

60%