Аграріям радять звернути увагу на великоплідну журавлину

5 вересня 2016 105 0
Великоплідна журавлина ‒ нішева культура на ягідному ринку
aelita544.ruВеликоплідна журавлина ‒ нішева культура на ягідному ринку

Великоплідна журавлина — це та ніша в ягідному бізнесі, яку можна посісти. Незважаючи на технологічні труднощі вирощування, на неї є високий попит як із боку ритейлу, так і HoReCa, повідомив власник органічної садиби «Екородина» Олександр Кирей в інтерв’ю журналу «Плантатор», пише Аgrotimes.

За його словами, українці звикли до лісової журавлини, а до так званої канадської ‒ ще ні. Фермер вирішив розширити свої насадження цією ягодою.

«Ми вирощуємо журавлину сортів Стівенс, Бен-Лір і Пілігрим. У повноцінне плодоношення вони, так само як лохина й жимолость, вступають на третій рік після посадки. Між цими сортами ні за врожайністю, ні за смаковими якостями різниці поки що не побачили», — зазначив Олександр Кирей.

Він звернув увагу й на тонкощі у вирощуванні ягоди.

«Окрім того, що ця культура потребує кислого ґрунту, слід не забувати про режим помірного зволоження, через поверхневу кореневу систему рослини із цим потрібно бути дуже уважним», ‒ додав власник «Екородини».

На відміну від звичайної лісової журавлини, великоплідна не така кисла, ягоди набагато більші, розміром із невелику вишню, шкірка більш цупка та глянцева.

«Ягода сама по собі дуже приваблива та має гідний товарний вигляд. За дотримання певного температурного режиму свіжою вона може спокійно зберігатися до весни», — стверджує фермер.

Виконано за допомогою Disqus