Відновлення зрошення покладуть на інвестиційні проекти

15 вересня 2016 79 0
Зрошення ляже на плечі інвестиційних проектів
postfactum.ks.uaЗрошення ляже на плечі інвестиційних проектів

Відновлення та розвиток зрошення необхідно проводити на основі інвестиційних проектів шляхом залучення довгострокових кредитних ресурсів під державні гарантії.

Про це повідомила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева під час зустрічі з експертами Світового банку, які беруть участь у розробці Стратегії відновлення та модернізації систем зрошення в Україні, пише прес-служба Мінагропроду.

За її словами, повернення кредитних ресурсів має здійснюватись за рахунок підвищення ефективності виробництва сільгосппродукції на зрошуваних землях.

«Ставимо за мету до 2020 р. відновити поливи на площі 500-550 тис. га. Це дозволить довести загальні площі зрошення (без Криму) до 1 млн га. За експертними оцінками, має бути залучено $1,5-2 млрд інвестицій», — зазначила заступник міністра.

Також вона повідомила, що відновлення та розвиток зрошувальних систем є одним із пріоритетів Стратегії розвитку аграрного сектору на 2016 р. в Україні «3+5».

«Початок фінансування проекту зрошення очікуємо від Світового банку вже у 2016 р.», — додала Ольга Трофімцева.

Довідково:

Для розроблення Стратегії відновлення роботи та розвитку зрошувальних систем Мінагрополітики, за домовленістю із Світовим банком, створена Координаційна рада з питань відновлення роботи та розвитку зрошувальних систем (утворена Постановою КМУ від 21.01.2016 р. №50) та 5 робочих груп за участі всіх зацікавлених сторін.

Виконано за допомогою Disqus

+ 21° ... + 16°

Вітер

2.2м/с

Опади

0мм

Вологість

57%