Пасічники з Черкащини скаржаться на низькі ціни меду

22 вересня 2016 123 0
Тальнівські пасічники скаржаться на низьку закупівельну ціну на мед
atmagro.ruТальнівські пасічники скаржаться на низьку закупівельну ціну на мед

Тальнівські пасічники (Черкаська область) скаржаться на низьку закупівельну ціну на мед, повідомляють «Вісті Черкащини».

«У всьому винні гуртові покупці меду», – нарікає Микола Слободяник, що тримає пасіку у Корсунці.

За його словами, закупівельні ціни сильно впали. Оптовики беруть мед по 27-28 грн/кг.

«Минулого року давали по 35. Кажуть, що цього року українські гуртові продавці меду продали у США китайський мед під видом українського. Але американці не дурні. Швидко розібралися, що й до чого й повернули той мед назад. Ніби зараз його забагато на ринку. Через те ціна й знизилася», — сказав він.

Михайло Атаманюк із Веселого Кута радить не поспішати із висновками.

«Пік експорту меду припадає на зиму. Точніше вже після нового року. Тоді й встановлюється ринкова ціна. Можливо, зараз люди, які тримають великі пасіки, й здають мед за 27 грн, але більшість моїх знайомих за безцінь його не продадуть», — зазначив він.

Останні кілька років мед із Китаю заполонив півсвіту. Його ціна найнижча – $1 або 25 грн/кг. Це тим паче дивно, що китайські бджоли мед не носять, оскільки на більшості території не буває зими. Тому запасів робити не варто. Якщо українських бджіл завезти у Китай, то на третій рік вони перестануть збирати мед, а житимуть у своє задоволення. Тому трудолюбиві китайці кожних два роки завозять нові бджолосім’ї. І сильно тіснять традиційних виробників меду, у тому числі й Україну.

Нагадаємо, що на тальнівському базарі літрова банка меду коштує 70 грн.

Виконано за допомогою Disqus

+ 25° ... + 16°

Вітер

2.9м/с

Опади

8мм

Вологість

67%