Площі під сочевицею наступного року збільшаться у 2,5 рази — Скляренко

17 жовтня 2016 115 0
Урожайність сочевиці була на рівні 1,7-2,2 т/га
vsadu.in.uaУрожайність сочевиці була на рівні 1,7-2,2 т/га

У «Спільноті виробників і споживачів бобових України» прогнозують на наступний рік збільшення площ під посівами сочевиці у 2,5 рази.

Про це повідомила президент громадської організації Антоніна Скляренко під час прес-конференції «Бобовий бум: відповідь України на зміни глобального попиту».

«Цього року сочевицею було засіяно близько 8 тис. га землі. Але, якщо минулого року українські фермери зібрали в середньому по 1,2 т з 1 га, то цьогоріч урожайність сочевиці була на рівні 1,7-2,2 т/га. Здебільшого фермери залишали зібраний урожай на насіннєвий матеріал. Тому, за нашими даними, наступного року в Україні можна посіяти в 2,5 рази більше сочевиці, аніж цьогоріч», — говорить Антоніна Скляренко.

Також вона додала, що нині на українському ринку переважає сочевиця з-за кордону: зелена — з Росії та червона — з Канади і Туреччини. Однак поступово сочевиця вітчизняного виробництва витісняє імпортну продукцію. Так, минулого року в Україні було вирощено близько 10 тис. т зеленої сочевиці, частина якої — органічна.

Окрім того, у «Спільноті виробників і споживачів бобових» та в Аналітичному центрі «УкрАгроКонсалт» прогнозують збільшення посівних площ і під іншими нішевими культурами. Як зазначив генеральний директор «УкрАгроКонсалт» Сергій Феофілов, цьому сприяє прибутковість таких культур.

«Цьогоріч площа під фуражним горохом була рекордною за останні 5 років – 320 тис. га. Я впевнений, що наступного року ці площі збільшаться принаймні на 10-15%. Натомість посіви сочевиці та квасолі значно менші — близько 30 тис. га. Однак ми спільно з Асоціацією бобових прогнозуємо, що наступного року землі під цими культурами також збільшаться — на 20-25%. Чому ми настільки оптимістичні? Передусім тому, що структура посівів усе більше визначається єдиним показником – прибутковістю. Відповідно, фермери вирощують ті культури, які дають більший прибуток. Наразі одними з таких є нішеві культури», — коментує Сергій Феофілов.

Катерина Никончук, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus

+ 9° ... + 3°

Вітер

4.1м/с

Опади

1.6мм

Вологість

50%