На Полтавщині до створення кооперативів залучать приватних інвесторів

1 листопада 2016 51 0
Молочні кооперативи створюватимуть у співпраці з приватними інвесторами
1080.plusМолочні кооперативи створюватимуть у співпраці з приватними інвесторами

На Полтавщині молочні кооперативи створюватимуть у співпраці з приватними інвесторами, пише прес-служба Полтавської облдержадміністрації.

«Давайте переглянемо модель створення кооперативів саме із залученням приватних інвесторів. Їм це цікаво, адже хочуть підняти якість молока у приватних господарів через кооперацію. Є ще одна цікава ініціатива. Минулої п’ятниці до нас звернувся ПриватБанк. У рамках проекту створення нових робочих місць разом можемо відпрацювати модель надання кредитів на створення міні-заводів, міні-ферм на підтримку тваринницької галузі. Наприклад, можемо коштом обласного бюджету компенсувати суму відсотків по кредиту чи погасити частину тіла кредиту. Думаю, що це буде цікаво селянам», — сказав голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко.

Як приклад, він згадав нещодавню поїздку до Шишацького району та ініціативу компанії «Астарта», зокрема агрофірми ім. Довженка, яка допомагає господарям із декількох сіл створити кооператив та купує для нього холодильне обладнання.

Директор департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов зазначив, що понад 16% всього українського молока мають полтавське походження. А сама область на сьогодні посідає перше місце за об’ємами його виробництва.

«Наймолочніші на Полтавщині Шишацькій, Гадяцький, Хорольський, Котелевський, Оржицький райони. А от «білі плями», як їх назвав Сергій Фролов — це райони, де рік від року зменшується як поголів’я ВРХ, так і об’єми молока — Новосанжарський, Машівський, Козельщанський, Кобеляцький, Кременчуцький, пирятинський, Чорнухинський, Семенівський райони», — сказано у повідомленні.

Директор департаменту АПК відмітив і той момент, що полтавське молоко з року в рік зростає у якості. 50% молока, яке виробляється у сільгосппідприємствах, — це молоко екстра-класу та вищого ґатунку.

«Тваринницька галузь — прибуткова, проте прибуток вона дає після декількох років напруженої праці і серйозних капіталовкладень. Проте вкладати кошти хочуть далеко не всі. Цього року ми недорахували 5 тис. поголів’я, при чому не в населення, а в підприємствах області. Ризик виникає у зв’язку з тим, що в районі заходять нові орендарі — агропідприємства, які тваринництвом не займаються, прибуток отримують за рахунок рослинництва. Проте обіцяють високу орендну плату за землю населенню. Зрозуміло, що ферми при цьому вони закриватимуть», — прокоментував Сергій Фролов.

Також додається, що поліпшити ситуацію мають законодавчі зміни та підтримка тваринницької галузі на рівні держави. І з такими пропозиціями полтавська влада і аграрії звертатимуться і до Міністерства аграрної політики та продовольства України, і до Верховної Ради. Проте й на місцевому рівні вже почали робити практичні кроки щодо підтримки тваринництва. Національна академія аграрних наук разом із Полтавським інститутом свинарства розробила стратегію розвитку тваринництва в області до 2020 р.

«Окрім того, у обласному бюджеті на наступний 2017 р. планують закласти кошти у рамках підтримки тваринницької галузі», — сказано у повідомленні.

Виконано за допомогою Disqus