Український молочний індекс показав рекордне зростання

1 листопада 2016 51 0
 Це відбулося за рахунок зростання закупівельних цін на молоко
HnB.com.ua Це відбулося за рахунок зростання закупівельних цін на молоко

Українській молочний індекс (УМІ) у жовтні 2016 р. показав рекордне зростання за останні чотири роки.

Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook написав економіст департаменту технічного співробітництва ФАО Андрій Ярмак.

За його словами, це відбулося за рахунок зростання закупівельних цін на молоко, на фоні зниження вартості кормового раціону. Зростання УМІ всього за один місяць склало 20,4%. В останнє так швидко УМІ зростав в вересні 2013 р.

«До речі, завдяки такому різкому зростанню, УМІ вперше з травня поточного року перевищив показник попереднього року, причому відразу на 8,6%. В той же час він і далі був на 25% нижчим ніж в середньому за жовтень 2011-2015 р.р. Тому, поки що, говорити про те, що виробництво молока стало дуже прибутковим для виробників не доводиться», — зазначив він.

Також додав, що у цілому за поточний рік кумулятивний показник УМІ був в середньому лише на 5% вищим, ніж в попередньому, але майже на третину нижчим, ніж в 2014 р. Також він був на 24% нижчим за середній показник січня-жовтня років 2012-2015 р.р.мОтже, прибутковість виробництва молока в професійних господарствах і далі лишається однією з найнижчих за всю історію молочного бізнесу лише незначно перевищуючи показники попереднього, дуже невдалого для цього сектору сезону.

«В наступному місяці, на нашу думку, варто очікувати стабілізації УМІ, оскільки подальше нарощування цін на сире молоко зробить його переробку не надто привабливою. В той же час хороший попит на світовому ринку на сухе молоко та масло, на фоні поступового зростання цін, можуть дещо підтримати ціни в середині країни», — підсумував Андрій Ярмак.

Виконано за допомогою Disqus