Найвищу зарплату у галузі сільського господарства отримують на Чернігівщині

8 листопада 2016 52 0
Область утримує першість вже другий рік поспіль
segodnya.uaОбласть утримує першість вже другий рік поспіль

На Чернігівщині заробітна плата у галузі сільського та лісового господарства, де зайнятий кожен сьомий, перевищує середньоукраїнський показник на 8,2% і становить — 5,1 тис. грн, пише прес-служба Чернігівської облдержадміністрації.

У цій сфері область утримує першість вже другий рік поспіль.

«Середня заробітна плата в регіоні за січень-вересень 2016 р. складала 3,8 тис. грн, що перевищує її розмір за відповідний період попереднього року на 23% та забезпечує рівень прожиткового мінімуму у 2,7 рази. За рівнем середньомісячної заробітної плати область зайняла 20 місце», — сказано у повідомленні.

По відношенню до серпня спостерігається зростання в оплаті праці на 2,3 % (в Україні – на 3%).

«Найсуттєвіше (майже на половину) у вересні додалося для працівників оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, будівництва. Значно примножила в оплаті праці і сфера тимчасового розміщування й організації харчування, сільське господарство, лісове та рибне господарство», — зазначається у повідомленні.

Однак, найвищий розмір середньої зарплати у вересні був у працівників добувної промисловості і розроблення кар’єрів (7732 грн); інформації та телекомунікації (5503 грн); фінансової та страхової діяльності (5468 грн).

«Низькою залишається заробітна плата в операціях з нерухомим майном (2618 грн); охороні здоров’я та надання соціальної допомоги (2791 грн); мистецтві, спорті, розвагах та відпочинку (2804 грн)», — сказано у повідомленні.

Індекс реальної заробітної плати в області у вересні 2016 р. наближений до загальнодержавного. Також на Чернігівщині спостерігається позитивна динаміка щодо погашення боргів із заробітної плати.

Виконано за допомогою Disqus

+ 15° ... + 6°

Вітер

3м/с

Опади

0мм

Вологість

44%