Переробники молока проти державного регулювання цін — Мартинчук

10 листопада 2016 106 0
Державне регулювання цін на молоко треба відмінити?
ukragrocom.comДержавне регулювання цін на молоко треба відмінити?

Тимчасовий мораторій Мінагропроду на регулювання цін має перерости у повне скасування регулювання цін на молочну продукцію.

Про це заявив заступник директора з ЗАТ «Лакталіс Україна» Володимир Мартинчук під час «ІнтерАгроДебатів» на «ІнтерАГРО 2016».

Він переконаний, що регулювання цін — це не ринковий механізм, оскільки він тісно пов’язаний із політичними сесіями.

«Якщо регулюючи ціни на молочку держава хоче підтримувати соціально незахищені верстви населення, то хай краще підтримує їх монетарно, а не за рахунок зниження прибутковості молочних підприємств і заганяння їх у збитки. На сьогодні об’єм ринків молока тісно пов’язаний із купівельною спроможністю населення. Йде тенденція до зменшення внутрішнього ринку і вона продовжиться, бо для українських переробників, як і для виробників, один із шляхів вирішення проблеми — їх більш активний вихід на зовнішні ринки», — говорить Володимир Мартинчук.

Також експерт додав, що українські виробники молочної продукції не відчувають підтримки з боку держави щодо їх виходу на зовнішні ринки. Зокрема, працівники молочної галузі хочуть, щоб українські урядовці приділяли більше уваги введенням квот.

«Нещодавно Молдова ввела квоту на обмеження ввозу української молочки. Ми не спостерігали жодних рішучих дій з боку української влади, щоб запобігти введенню цієї квоти. Нині ми сподіваємося на хоча б якісь кроки з боку нашої держави, щоб Молдова не продовжила це обмеження на 2017 р.», — додав він.

Людмила Лутицька, Вікторія Сумченко, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus