Експерти виступають за приватизацію ДП Укрспирт

16 листопада 2016 45 0
Приватизації Укрспирту бути?
pravda.pressПриватизації Укрспирту бути?

Більшість опитаних експертів підтримує приватизацію ДП «Укрспирт», повідомляє Аgropolit.com.

На думку одного з учасників конкурсу на голову ДП «Укрспирту» Олексія Зубрицького, компанію потрібно приватизувати, бо це єдиний спосіб вивести підприємство з кризової ситуації і не дати йому остаточно загинути. Він виділив кілька ключових проблем.

«Перша – надлишковий виробничий потенціал. У кращому випадку, «Укрспирт» працює на 20%. Друга – значна кількість персоналу. За моїми даними, там працює 6,5 тис. осіб. При тому, що на аналогічних зарубіжних підприємствах із таким самим об’ємом виробництва – до 100 людей. Третя – застарілий виробничий фонд. Ці проблеми в результаті призводять до того, що в підприємства собівартість продукту на 25% вища, аніж у зарубіжних конкурентів. За кордон експортувати продукт можливості немає – висока собівартість, лише на внутрішній ринок. Звідси – проблема збиткового виробництва», – зазначає він.

За його словами ДП «Укрспирт», потрібно було продавати ще 10 років тому. «Тіньовий» бізнес ДП «Укрспирт» складає не менше половини виробництва, і бюджет через це втрачав 6–10 млрд грн щороку».

Як підкреслює народний депутат, учасник Спеціальної парламентської контрольної комісії з питань приватизації Павло Різаненко, важливо, щоб «Укрспирт» приватизували на аукціоні за максимальною ціною.

«Бізнес зможе управляти підприємством якісніше і воно перестане бути джерелом корупції…», – говорить нардеп.

Він наголошує, що потрібно, щоб аукціон був із якомога більшою кількістю незалежних учасників, та щоб між ними була конкуренція.

В Україні поки що немає такого поняття як продавати вчасно, натомість говорить президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер. Він нагадує, що у когось при владі завжди було бажання призупинити цей процес приватизації.

«Передача спиртової галузі у приватні руки допоможе галузі побороти «тінь» і наростити експорт продукції», — додав він.

Виконано за допомогою Disqus