Кооперація виведе українські овочі і фрукти на іноземні ринки — Трофімцева

30 листопада 2016 76 0
Ольга Трофімцева, заступник міністра аграрної політики та продовольства України
kurkul.comОльга Трофімцева, заступник міністра аграрної політики та продовольства України

Застосування первинної переробки збільшить шанси на успіх українських виробників овочів та фруктів на іноземних ринках.

Про це заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева під час тринадцятої міжнародної конференції «Овочі та фрукти України – 2016», повідомляє прес-служба Мінагропроду.

«Ми маємо не забувати, що такі країни як Молдова, Таджикистан та інші будуть все більше формувати нам конкуренцію на світових плодоовочевих ринках. Нам потрібно не упустити момент. Тому саме первинна переробка може створити додаткові ніші для вітчизняної продукції. Але для первинної переробки потрібно об’єднуватись або шукати підтримку інвесторів чи донорів», — зазначила Ольга Трофімцева.

За її словами, кооперація або кластерний підхід може бути шляхом вирішення питань формування товарних партій, обладнання переробних потужностей та покриття витрат, пов’язаних з сертифікацією та стандартизацією. Саме в плодоовочевому бізнесі, привабливому для малих та середніх виробників, кооперація має найбільші шанси на успішний розвиток.

«Сьогодні український ринок овочів, фруктів та ягід є досить непростим через його недостатню комерційність і через надзвичайну орієнтованість в минулому на експорт до Росії, що призвело до критичних наслідків для галузі після закриття ринку цієї країни. Але приємно бачити, що бізнес починає переорієнтовуватись на інші ринки збуту і все більше думати про переробку. Ми з боку міністерства в рамках своїх повноважень і можливостей маємо ці процеси підтримувати та направлять», — підкреслила заступник міністра.

Виконано за допомогою Disqus