Виробники овочів зазнають збитків у наступні п'ять років — Марченко

3 грудня 2016 83 0
Конкуренція серед виробників овочів зросте
urbo.uaКонкуренція серед виробників овочів зросте

У найближчі п'ять років конкуренція на ринку овочів України буде впевнено рости.

Про це заявив комерційний директор компанії «Росток-С» Олександр Марченко, пише «АПК-інформ: овочі і фрукти».

На думку експерта, єдиним шляхом виживання для компаній стане диверсифікація каналів і ринок збуту.

«Багато фермерів будуть зазнавати збитків. У підсумку на плаву залишаться лише ті компанії, які зможуть отримувати прибуток у роки з низькими цінами на внутрішньому ринку шляхом експорту продукції або контрактації за фіксованою ціною з експортно-орієнтованими компаніями», — заявив він.

При цьому експерт підкреслив, що на сьогодні багато українських виробників овочів свідомо уникають розвитку, концентруючись тільки на наявних каналах збуту.

«У фермерів сьогодні немає правильного бізнес-підходу і досвіду його побудови. Багато хто не бажає керуватися стандартами якості супермаркетів або експортерів при виробництві овочів, що сильно звужує можливості збуту. Інші не хочуть укладати контракти на поставки за фіксованою ціною, сподіваючись продати урожай дорожче. Деякі також бояться зв'язуватися з міжнародною документацією, вважаючи за краще вести реалізацію тільки по Україні», — сказав він.

Таким чином, на думку Олександра Марченка, виробники позбавляють себе можливості знизити залежність від ситуації на внутрішньому ринку і отримувати валютну виручку.

Виконано за допомогою Disqus