Емфітевзис обезземелить селян — Козаченко

15 грудня 2016 194 0
Леонід Козаченко, президент Української аграрної конфедерації
kurkul.comЛеонід Козаченко, президент Української аграрної конфедерації

Механізм емфітевзису призведе до обезземелення селян. Таку думку висловив народний депутат, президент Української аграрної конфедерації (УАК) Леонід Козаченко, пише «УНІАН».

Він повідомив, що багато депутатів профільного комітету Ради підтримують цей законопроект і всіляко просувають його.

«Термін оренди в 50 років — є фактичною продажем ділянки, при цьому власник позбавляється права розпоряджатися своєю власністю. Тобто, будь-яка іноземна компанія, юридична або фізична особа може придбати на 50 років плодовиту українську землю. Це турбує», — сказав депутат.

Також Леонід Козаченко нагадав, що не так давно ряд українських ЗМІ опублікували лист за підписом академіка Валерія Гейця та більше десяти інших професорів Національної академії наук, які стверджували, що механізм емфітевзису призведе до обезземелення селян-власників земельних ділянок та притісняють їх права. Цей механізм створює передумови для концентрації земель у власності агрохолдингів в надвеликих розмірах.

Крім того, ряд експертів висловлює побоювання, що механізм емфітевзису відкриває можливість російським банкам привласнювати українські землі, що в умовах військових дій може обернутися катастрофою для нашої держави.

Тим часом, автори цієї ініціативи категорично не згодні із зауваженнями на свою адресу. Вони стверджують, що ті, хто критикують, «мало розбираються в питаннях земельних відносин».

З іншого боку, законопроект дійсно не змушує всіх селян без розбору використовувати механізм емфітевзису. Він лише створює правові основи для цього кроку, який є абсолютно добровільним. На сьогодні українські землевласники вже уклали понад 20 тис. договорів емфітевзису, що свідчить про те, що, незважаючи на побоювання експертів, механізм є досить затребуваним серед населення.

Виконано за допомогою Disqus