Навесні Мінагропрод оприлюднить проект земельної реформи — Кутовий

3 січня 2017 101 0
Тарас Кутовий, міністр аграрної політики та продовольства України
Kurkul.comТарас Кутовий, міністр аграрної політики та продовольства України

Міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий повідомив деталі підготовки законопроекту «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», повідомляє Agropolit.com з посиланням на «Економічну правду».

За словами міністра, до роботи над законопроектом залучено представників Світового банку та профільних організацій.

«В рамках платформи національного обговорення хочемо обговорити це питання, зрозуміти настрій в областях. Також хочемо обговорювати це на регіональному рівні, а не тільки щоб делегати з'їхалися. Думаю, у нас часу до літа — це законом визначено. Однак у лютому-березні треба буде уже виходити із законопроектом», — говорить Тарас Кутовий.

Щодо деталей законопроекту, Тарас Кутовий зазначив, що треба починати з продажу прав оренди, з інструментів, які дозволять заставляти права на оренду.

«Другий крок, який я хочу проговорити з громадськістю, — збільшення обсягу землі, яку фізичні особи — громадяни України можуть утримувати у власності. Сьогодні можна мати один пай. Вважаю, що поріг утримування можна підняти до 20 га, наприклад. В такому разі селянин може додатково купити два чи три паї. Це відкриє можливості для людей, яких більше 25% і яким за 70 років», — говорить міністр.

Кутовий додав, що наразі законопроект ще готують, але його положння активно обговорюються з спільнотою. На думку Кутового, в рамках земельної реформи потрібно запровадити певний механізм.

«Фермер, який орендує паї, має першочергове право їх викупу і може отримати у держави фінансування на цей викуп. Просто дати фермеру кошти на її викуп, провести аукціон з продажу. Фермер знає, що він від держави може отримати гроші, наприклад, під 8% річних, щоб узяти участь в аукціоні. Він сьогодні за пай платить 8%. Це буде його пріоритетне право і пріоритетне державне фінансування для певних категорій. Якщо ми дамо можливість фермеру купити землю, а він потім не буде ефективним, то він все одно піде з ринку. Значить, він продасть комусь іншому, хто буде ефективним,» — підсумував Кутовий.

Виконано за допомогою Disqus

- 6° ... - 8°

Вітер

2.5м/с

Опади

4.4мм

Вологість

57%