Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.
Навесні Мінагропрод оприлюднить проект земельної реформи — Кутовий

Міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий повідомив деталі підготовки законопроекту «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», повідомляє Agropolit.com з посиланням на «Економічну правду».
За словами міністра, до роботи над законопроектом залучено представників Світового банку та профільних організацій.
«В рамках платформи національного обговорення хочемо обговорити це питання, зрозуміти настрій в областях. Також хочемо обговорювати це на регіональному рівні, а не тільки щоб делегати з'їхалися. Думаю, у нас часу до літа — це законом визначено. Однак у лютому-березні треба буде уже виходити із законопроектом», — говорить Тарас Кутовий.
Щодо деталей законопроекту, Тарас Кутовий зазначив, що треба починати з продажу прав оренди, з інструментів, які дозволять заставляти права на оренду.
«Другий крок, який я хочу проговорити з громадськістю, — збільшення обсягу землі, яку фізичні особи — громадяни України можуть утримувати у власності. Сьогодні можна мати один пай. Вважаю, що поріг утримування можна підняти до 20 га, наприклад. В такому разі селянин може додатково купити два чи три паї. Це відкриє можливості для людей, яких більше 25% і яким за 70 років», — говорить міністр.
Кутовий додав, що наразі законопроект ще готують, але його положння активно обговорюються з спільнотою. На думку Кутового, в рамках земельної реформи потрібно запровадити певний механізм.
«Фермер, який орендує паї, має першочергове право їх викупу і може отримати у держави фінансування на цей викуп. Просто дати фермеру кошти на її викуп, провести аукціон з продажу. Фермер знає, що він від держави може отримати гроші, наприклад, під 8% річних, щоб узяти участь в аукціоні. Він сьогодні за пай платить 8%. Це буде його пріоритетне право і пріоритетне державне фінансування для певних категорій. Якщо ми дамо можливість фермеру купити землю, а він потім не буде ефективним, то він все одно піде з ринку. Значить, він продасть комусь іншому, хто буде ефективним,» — підсумував Кутовий.

Читайте також
-
Бджола «в законі», або Вимоги до виробництва меду в Україні. Частина 2
-
Зворотній бік ЄС: польський фермер про економічну диктатуру і конкуренцію з Україною
-
Бджола «в законі», або Вимоги до виробництва меду в Україні. Частина 1
-
Наталія Буткова-Вітвіцька: Кредитування — сходинка на новий рівень агросектора
-
Вони не втомлюються і не йдуть у відпустку: роботи в сільському господарстві
-
Корова на зв’язку: навіщо стежити за худобою через смартфон
Матеріали до теми