Реклама

Дрібні господарства відмовляться від молочного тваринництва — думка

10 січня 2017 104 0
Для виробників молока прогнози невтішні
agrobk.ruДля виробників молока прогнози невтішні

У 2016 р. поголів'я ВРХ далі скорочувалася, хоча не так суттєво, як в попередньому році. Продуктивність корів зросла, але не настільки, щоб уникнути зниження виробництва молока. Про це повідомляє директор «Інфагро» Василь Винтоняк.

У 2016 р. державної підтримки (принаймні фінансової) молочного сектора практично не було. Більш того, у тваринників почали забирати частину ПДВ, який раніше залишався на підприємствах для власного розвитку. Позитивом можна вважати хіба що прийняття ряду законів, які трохи спростили діяльність господарств.

«На жаль, і в 2017 році тенденція до зниження виробництва молока в Україні зупинена не буде. При цьому істотне падіння очікується в домогосподарствах. Сільгосппідприємства в цілому продемонструють стабільність надоїв молока, але лише за рахунок поліпшення показників великих операторів. Багато дрібних неефективних господарств відмовляться від молочного тваринництва», — зазначає Василь Винтоняк.

Розраховувати на збільшення державної підтримки у 2017 р. не варто. Більш того, з Нового року для тваринників повністю скасовують пільги зі сплати ПДВ. Натомість уряд обіцяє дотації, які лише частково компенсують фінансові втрати.

«Адже раніше виробники від реалізації молока мали до 3 млрд грн ПДВ, який не потрібно було платити в бюджет. Тепер же їм обіцяють виплачувати тільки різницю між податковими кредитом та зобов'язаннями. Та й в цілому передбаченої суми в 5,5 млрд грн точно не вистачить для дотування широкого кола суб'єктів господарювання», — переконаний він.

Виконано за допомогою Disqus