Каплін спробував не пустити Мушака подати звернення Конституційному суду щодо землі

17 лютого 2017 81 0
Депутата Олексія Мушака зустрічали з плакатом Mushfack
facebook.comДепутата Олексія Мушака зустрічали з плакатом Mushfack

Сьогодні позафракційний депутат, лідер Соціал-демократичної партії Сергій Каплін спробував не пустити народного депутата від БПП Олексія Мушака здійснити подання до Конституційного суду щодо зняття мораторію на продаж землі.

Про це повідомляє AgroPolit.com з місця події під судом.

Депутат від БПП прийшов до приміщення суду з своїм колегою з «Народного фронт» Віктором Романюком. Але біля входу на них вже чекали Сергій Каплін і близько 15 людей, його прихильників, які скандували «Ганьба»!», «Не дамо продати землю!». В руках вони тримали плакат з написом Mushfack.

Автор подання і його опонент обмінялися люб’язностями, після чого Мушак пообіцяв подати документ іншим способом — через пошту.

Нагадаємо, що Олексій Мушак зібрав підписи 55 народних депутатів України під поданням до Конституційного суду з вимогою відмінити мораторій на продаж земель.

Подання ґрунтується на порушенні 8 статей Конституції, повідомив у коментарі виданню «батько» конституційного способу запуску земельної реформи.

«Зокрема, право власності, обмеження прав та свобод громадян, державна визначеність (мораторій вводився на 4 роки, а далі його зробили безстроковим), європейська практика (подання в ЄСПЛ), право людини на гідне життя (маю актив, але не можу ним користуватися) тощо», — пояснює він.

Мушак розуміє, що Конституційний Суд може відмовити у поданні, але для цього він мусить знайти серйозні порушення.

«Якщо ж прийме подання, тоді за 6 місяців Конституційний Суд буде вирішувати це питання. Розгляд повинен підштовхувати депутатів у Верховній Раді робити рішучі кроки, щось врешті-решт вирішувати», — бачить одну з основних вигод цього кроку Олексій Мушак.

Серед підписантів: Кірш О., Вітко А., Різаненко П., Пинзеник П., Чумак В., Арєв В., Черненко О., Кишкар П., Журжій А., Миркевич Я., Мірошніченко І., Данченко та інші. Детальний список Олексій Мушак поки що не хоче озвучувати.

Виконано за допомогою Disqus