ДПЗКУ пропонує фермерам програму для отримання додаткового прибутку

9 березня 2017 520 0
Поки аграрії формуватимуть партію зерна, для них діятимуть пільгові тарифи зберігання
kurkul.comПоки аграрії формуватимуть партію зерна, для них діятимуть пільгові тарифи зберігання

ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ) розпочала програму закупівель зерна за подвійними складськими свідоцтвами.

Умови програми дозволяють аграріям отримати додатковий прибуток за рахунок зберігання зерна.

Про це під час круглого столу «Держава та сільгоспвиробники: що потрібно українському фермеру» розповіла начальник відділу форвардних закупівель ПАТ «ДПЗКУ» Наталія Головань.

«Якщо у сільгоспвиробника знаходиться на зберіганні у нашій філії зерно пшениці, ячменю, кукурудзи, байдуже яке, і йому потрібні гроші сьогодні, але він знає, що в період після збирання врожаю ціна на зерно буде зростати, у нас діє програма, згідно якої ми оформлюємо заставне свідоцтво на 60 днів.

Після цього аграрій отримує 70% вартості зерна по ціні, яка діє на день оформлення свідоцтва, а потім, протягом 60 днів, коли сільгоспвиробник прийме рішення, що ціна, яка діє на ринку, його більш-менш влаштовує, ми перераховуємо і доплачуємо після переоформлення вже ту вартість товару, яка буде діяти на день переоформлення», — пояснює Наталія Головань.

Тобто ранні зернові сільгоспвиробники зможуть утримати до 1 вересня, кукурудзу та сою — до 1 листопада. Поки аграрій буде формувати партію зерна, для нього будуть діяти пільгові тарифи зберігання, які ДПЗКУ оприлюднить вже після того, як буде підписано відповідні документи (нині ведеться розрахунок).

«Сільгоспвиробники, які вже користуються цією програмою, продали зерно і отримали прибуток від 90 грн/т до майже 400 грн/т. І це просто за рахунок того, що протягом 60 днів вони зберігали зерно», — додає вона.

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що у 2017 р. Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ) у 2017 р. планує закупити у фермерів понад 5 млн т зерна.

Вікторія Сумченко, Андрій Губін, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus