Регулювання цін на ринку землі не діє — думка

23 березня 2017 96 0
Зі скасуванням мораторію, пайовики матимуть нові можливості
kurkul.comЗі скасуванням мораторію, пайовики матимуть нові можливості

Регулювання цін на землю на державному рівні не має сенсу, завив проектний менеджер EasyBusiness, експерт Реанімаційного пакета реформ Дмитро Ливч, пише сайт Економічна правда.

Експерт наводить приклади країн, в яких відкрили ринок землі та не регулюють ціни на землі та тих країн, де ціни регулюються державою.Впродовж перших років після скасування мораторію, ціни на землі сільгосп призначення у країнах Центрально-Східної Європи зросли приблизно на 20%. Ціни на землі, у країнах де існує їх нормативне регулювання (Киргизстан, Казахстан, Молдова) залишаються на середньому рівні — $2196/га.

У країнах, де існує цінове обмеження на регіональному рівні (Австрія, Німеччина, Франція, Швейцарія, Азербайджан) продають сільгоспземлі за ціною приблизно $20688/га. Втім, ці країни швидше є виключенням з 60 досліджених.

Здебільшого, регулювання цін на ринку землі не діє.

Будь-які обмеження не працюють на ринку землі, вони штучні та схожі на безглузді спроби вплинути на те, на що неможливо впливати.

Скасування мораторію не означає, що пайовики одразу почнуть продавати свої землі. Вони просто отримають нові можливості: продаж, обмін, дарування, кредити під заставу. Головне те, що агрохолдинги більше не зможуть тиснути на селян.

У країнах, які відкрили ринок землі, продали лише 20% земель. Інші власники продовжують працювати на власній землі, беруть кредити під заставу землі та вкладають кошти у розвиток господарства.

Виконано за допомогою Disqus