Рада повернула аграріям ПДВ, що «завис» на рахунках

23 березня 2017 372 0
Тепер є механізм одноразового коригування формули з врахуванням суми, яка «зависла» на рахунках у ДКСУ
kurkul.comТепер є механізм одноразового коригування формули з врахуванням суми, яка «зависла» на рахунках у ДКСУ

Парламент прийняв за основу і в цілому проект закону № 6099 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав вітчизняного сільськогосподарського товаровиробника» авторства Олега Кришина, Оксани Продан та Олега Кулініча.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook член комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Олег Кулініч.

«За» проголосували 274 народні депутати.

Блокування додаткових рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ фактично позбавило сільгоспвиробників можливості у встановлені строки зареєструвати податкові накладні у порядку, передбаченому для спецрежиму.

У січні 2017 р., окрім закінчення дії спеціального режиму, на аграріїв чекала ще одна проблема — Державна казначейська служба України на підставі рішення ДФС заблоковала додаткові ПДВ-рахунки, які повинні були працювати до 30 січня 2017 року.

Натомість, слідуючи консультаціям ДФС, для уникнення штрафних санкцій, аграрії спрямовували кошти напряму в Казначейство для реєстрації податкових накладних і на свої спеціальні рахунки, самостійно виконуючи законодавчо визначену функцію держави. Таким чином, сплата на спеціальні рахунки не була врахована у формулі системи електронного адміністрування ПДВ.

Хоча за умови нормального функціонування системи кошти повинні були зарахуватись на спеціальні рахунки і враховуватись у формулі автоматично через їх розподіл з додаткових ПДВ-рахунків у Казначействі. У результаті такого «адміністрування» кошти просто «зависли» на основному електронному рахунку в Казначействі. Більш того, на сьогодні аграрії не можуть повернути ці кошти, оскільки значення електронної формули не було збільшено на ті суми ПДВ, які було перераховано з поточних на спеціальні рахунки.

Таким чином, проектом №6099 передбачено законодавчий механізм одноразового коригування значення формули з врахуванням суми, яка на сьогодні «зависла» на рахунках у Казначействі.

Виконано за допомогою Disqus