Скасовано незаконні правочини щодо 80 га с/г земель на суму 2,6 млн грн

3 квітня 2017 49 0
На Черкащині задоволено позов про визнання незаконним правочинів з надання в оренду земельної ділянки
by.prava-by.infoНа Черкащині задоволено позов про визнання незаконним правочинів з надання в оренду земельної ділянки

Рішенням Катеринопільського районного суду від 15.03.2017 задоволено позов прокурора про визнання незаконним правочинів з надання в оренду земельної ділянки загальною площею більше 80 га вартістю 2,6 млн грн. Про це пише Agropolit.com із посиланням на прес-службу прокуратури Черкаської області.

Вказаний позов — чергове реагування прокуратури на випадки грубих порушень закону при розпорядженні та використанні земель державної власності.

Так, прокуратурою в ході вивчення стану використання земель сільськогосподарського призначення виявлено факт неправомірного, без проведення земельних торгів, надання фізичній особі землі для ведення фермерського господарства. Встановлено, що особа, яка отримала землю, вже була засновником і керівником раніше створеного фермерського господарства, якому в подальшому і передала землю в суборенду з метою уникнення земельних торгів.

У суді прокурором доведено факт набуття земельної ділянки на пільгових умовах і за відсутності у фізичної особи наміру створювати таке господарство.

Таким чином, за позовом прокурора судом відповідні накази управління Держземагенства у Черкаській області та рішення держреєстраторів стосовно спірних земельних ділянок скасовано, укладені договори оренди та суборенди визнано недійсними.

Виконано за допомогою Disqus