Мінагрополітики прагне зробити українське молоко та м'ясо безпечнішим

12 квітня 2017 104 0
Мінагрополітики прагне зробити українське молоко та м'ясо безпечнішим
daysoftheyear.com

Мінагрополітики розробило проект наказу про зміни в переліку максимально допустимих рівнів шкідливих речовин в кормовій сировині для тварин, повідомляє Український бізнес ресурс.

Проект передбачає жорсткіші норми по добавках свинцю, нітратів, пестицидів та інших речовин у корми для тварин.

Діючий перелік допустимих речовин відповідає європейським нормам 15-річної давнини. За цей час регламент ЄС щодо питань безпечності кормів зазнав змін. Тому потрібно вносити зміни і у вітчизняне законодавство.

У тваринництві якість кормів переоцінити дуже складно. Саме від того, що їсть тварина залежить продуктивність  худоби та безпечність м’яса і молока.

Насправді, знайти в України гарний корм для худоби задача не з легких. Часто в складі кормів можна знайти шкідливі речовини, як навмисно додані ― підмішують самі виробники, так і ненавмисне с через наявність шкідливих речовин у воді, ґрунті та ін.

Найчастіше в кормах можна знайти пестициди, діоксини, солі важких металів та ін. Потім ці речовини осідають у м’ясі та молоці.

Найнебезпечнішими є рослинні корма. В них висока концентрація шкідливих речовин (мідь, цинк, ртуть, свинець, миш’як).

Медики фіксують зростання випадків отруєння важкими металами. При чому, часто воно проходить без симптомів і українці не лікують вчасно.

Для вирішення проблеми необхідно убезпечити весь процес ― від заготовки сировини, до транспортування і зберігання кормів.

Окрім очевидних плюсів такого нововведення будуть і мінуси. Головний ― здорожчання кормів, що в свою чергу призведе і до збільшення ціни на молоко та м'ясо.

Виконано за допомогою Disqus